Boss žádá plnou koncentrovanost

Někteří fanoušci i experti již nyní tvrdí, že titul je pro United téměř „nevyhnutelný“. Sir Alex ale říká, že nemá vůbec žádnou představu o této skutečnosti.

Manchester nyní vévodí nejlepší lize světa s dvoubodovým náskokem před druhou Chelsea a k tomu všemu nás ještě čeká dohrávka s Fulhamem. Navíc již tuto neděli hostí na Anfieldu domácí Liverpol právě svěřence Luize Felipe Scolariho, a pokud Blues zaváhají, náskok United se opět zvýší. Nicméně samotný manažer Ferguson s ničím nekalkuluje a tedˇ ho zajímají pouze tři body ze zápasu s Evertonem.

,, V Premier League je jedná věc nevyhnutelná, a tou věcí je fakt, že tato soutěž připravuje všem fotbalovým fandům různé výsledky, které dokáží šokovat. My už jsme si tím prošli, nyní jsme zkušení. Tehdy jsme ztratili titul na poslední chvíli, a to jen kvůli toho, že jsme si mysleli, že vše již máme v kapse," vzpomíná na minulá léta Skot.

,, Ještě k tomu chci dodat, že tehdy jsme triumf promrhali v posledním kole, když jsme prohráli, místo abychom poslední zápas sezony zvládli s hlavami nahoře. Z toho mohu jen usoudit, že fotbal Vás prostě někdy kopne do zubů a vybije Vám je. Takže radou pro nás zůstává, že se nesmíme s ničím spokojit a nekalkulovat, jednoduše stačí jenom vyhrávat. Musíme se plně koncentrovat na každičký zápas," povzbuzuje své svěřence Sir Alex.

Klub z Old Trafford neměl příliš slibný vstup do letošní sezony, když prohrál finále s Petrohradem o Kontinentální pohár ve francouzském Monaku. Alespon pohár z Japonska tento žal trošičku zacelil. Nicméně, důležité je, že nyní se Manchester opět dívá v ligové tabulce na své soupeře z úplného vrcholu a drží se tedy ve slibné pozici.

,, Vůbec na to ale nemyslím. Po příjezdu z Japonska jsme byli unavení a následně nás hned čekal na druhý svátek vánoční Stoke City, což byl těžký test. Ale vyhráli jsme a díky těm třem bodům jsme se nastartovali do dalších bojů v rámci EPL," myslí si kouč. ,, Poté už to byla jen čistě otázka toho, jak zvládneme stáhnout náskok Liverpoolu. Měli jsme k dobru zápas s Wiganem a navíc nás stále čeká v únoru střet s Fulhamem, jak jistě všichni víme. Bude to určitě důležitý zápas, nyní se ale soustředíme pouze na Everton a následně na West Ham, jenž nás čeká o týden později."

United možná v úterním večeru nahnali svým budoucím soupeřům alespon trochu hrůzy nebo strachu poté, co vypráskali West Bromwich ostudně 5:0. ,, Musím říci, že v poslední době dostáváme skvělé výsledky. Víte, vyhrát na hřišti soupeře o pět branek, to není jen tak. West Bromwich jsme položili úplně na lopatky, hlavně jsme je předčili v důrazu. Ten zápas se mi hodně líbil. Ale jak jsem již několikrát připomínal, nyní se soustředíme pouze na Moyesův tým a jestliže chceme před vlastními fanoušky uspět, musíme vypustit na hřišti duši," je si jist.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.