V Manchesteru jsem jako doma, říká Berbatov

Útočník United Dimitar Berbatov se nechal slyšet, že se na Old Trafford cítí jako doma a jeho nynější týmoví spoluhráči jsou nejlepší, s jakými kdy hrál.

Bulhar zatím sází do sítí soupeřů jednu branku za druhou, o čemž svědčí i jeho produktivita, jenž je vynikající. Dimitar se postupně trefil proti Middlesbrough, Chelsea, Boltonu Wanderers, Tottenhamu a West Bromwichi během posledního měsíce. Celkem tedy nasázal zatím 11 branek a také je na tom dobře s asistencemi, kterých má na kontě rovných devět. Takže určitě nemyslí jen na střílení branek, ale rovněž hraje hodně pro tým.

Nicméně Berbatov si pochválil hru pod koučem Fergusonem, který mu dává na hřišti volnost. ,, Nemůžu si pomoct, ale cítím se zde jako doma, jako kdybych tady hrál odjakživa. Už od první minuty, co jsem vstoupil do kabiny na Old Trafford, jsem poznal, že kluci jsou tady skvělí. Říkám, jako kdybych zde byl pořád. Cítím, že jsem potřebný pro tým a to, jak rychle jsem se zde usadil a adaptoval, je skvělé," pochvaluje si Berba.

,, Je to pro mne velké prostředí na Old Trafford. Pokud si zde ale nepřipadáte jako doma, tak se zde nemůžete za žádnou cenu adaptovat. Ale s takovým zázemím nebylo těžké zde zapadnout," dodává.

Bulharský reprezentant také rovněž říká, že jeho současná forma je sice skvělá, ale že musí makat i nadále. ,, Chci v tréninku dělat vše naplno a pokračovat ve svých nynějších výkonech, nebo být ještě lepší.Všichni hráči v United jsou talentovaní, ale musí zaprvé tvrddě trénovat a za druhé umět využít na hřišti svůj potenciál. K tomu všemu samozřejmě potřebujete trošičku štěstíčka," směje se.

Berbatov si nicméně ani nemá na co stěžovat, když nastupuje vedle hvězd, jakými jsou Cristiano Ronaldo, Wayne Rooney či Carlos Tevéz. ,, Toto je nejlepší tým, v jakém jsem kdy měl možnost působit. Jsem pyšný na manažera, nebotˇˇ to je vynikající kouč. Nicméně na svou zem jsem také pyšný," bere vše s nadhledem.

,, Pro mne, jakožto fotbalistu, který se zde dostal z takové malé země, jakou je Bulharsko, je to velký úspěch. Podle mě se už ani výše než do United dostat nemůžete. Máme nejlepší hráče a pravděpodobně také kouče. Je skvělé zde působit a následovat slavné hráče, kteří v Manchesteru hráli před Vámi," říká.

Ovšem podle svých slov nikdo není dokonalý, a proto sám vysoký striker dodává, že se ještě má hodně co učit. ,, Chci se zlepšovat každým týdnem. Pozorně poslouchám kouče a také zkušené hráče, kteří již vyhráli ligový titul. Samozřejmě k nim chovám respekt, protože toho hodně dokázali. To je jedna z těch výtečných věcí, které zde zažívám. Pořád se v United rozvíjíte, zlepšujete a hlavně – vyhráváte trofeje. Nicméně mám svůj syl hry a tím se prezentuji v každém zápase. Doufám, že mé výkony týmu pomáhají," zakončil sedmadvacetiletý útočník.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.