Ryan a Rio o van der Sarovi

Dvě klíčové postavy současné hry United se vyjářily k brankářskému rekordu, jenž ve včerejším utkání vytvořil nizozemský brankář Edwin van der Sar.

Jak již jistě všichni dobře víme, strážce svatyně The Red Devils se po včerejím demoličním zápase s West Bromwichem oficiálně stal držitelem brankářského rekordu v počtu neikasovaných branek, když se již 1031 minut nikomu nepodařilo rozvlnit sítˇ za zády reprezentanta Nizozemska. Ikony United, obránce Rio Ferdinand a středopolař Ryan Giggs, se přidali k těm, kteří obdivují formu Edwina, přestože už mu je 38 let.

,, Edwin je nejlepší brankář, kterého jsem kdy viděl. Jeho triumf je zcela na místě a zasloužený. Tento rekord jsme ale vytvořili samozřejmě všichni dohromady, každý má na tom podíl. Pro něj to je ale skvělé individuální povzbuzení dostat se opět na vrchol. Jak říkám, prozatím jsem lepšího brankáře na světě neviděl, i ve hře nohama, abych byl zcela upřímný. Doufám, že u nás ještě prodlouží kontrakt, protože jeho schopnosti jsou výjimečné a věříme, že je bude zužitkovávat i nadále, alespon o ten jeden rok," nechal se slyšet kapitán Rio Ferdinand.

,, Edwin dodává týmu klid a navádí ho správným směrem, tým se cítí jistější, když hráči ví, že je v bráně. Vždycky na něj hrajeme třeba i dozadu, když není komu přihrát a víme, že nikdy neudělá žádnou chybu. To, jak chytá, je opravdu sen, jinak to ani nejde vyjádřit, směje se veterán Giggs.

,, Vypadá to, že s rostoucím věkem je čím dál tím lepší. Jeho výkony z posledních dvou nebo tří měsíců jsou doslova vynikající. A jestli je Edwin lepší než Schmeichel? Tak to nevím, prostě oba to jsou skvělí golmani. Nejde je srovnávat – oba jsou skvělí, jsou opory v jejich reprezentacích, oba mají za sebou skvělou kariéru. Jinak musím se sklonit před všemi našimi obránci a samozřejmě také brankářem, jak úžasně zvládají své obranné povinnosti a jen málokdy obdržíme branku," chválí pětatřicetiletý Giggs. 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.