Edwin Van der Sar vytvořil nový rekord

Edwin Van der Sar přiznává, že ke konci utkání s West Bromwichem jedním okem sledoval časomíru, zda-li bude vytvořen nový rekord v Premier League.

Holandský brankář potřeboval ve včerejším utkání udržet alespoň 84 minut čisté konto, aby překonal rekord brankáře Chelsea Petra Čecha v neprůstřelnosti, která trvala 1025 minut. Zkušený brankář nakonec tento úkol zvládl, když neinkasoval celých 90 minut utkání a stanovil tak nový rekord v neprůstřelnosti na 1031 minut. Pro United to bylo 11. čisté konto v řadě. Van der Sar je na sebe tímto úspěchem pyšný.

"Směrem ke konci jsem sledoval hodiny a i přesto, že jsme vedli o dost branek, jsem se cítil dost nervózní. Když jsem viděl, že už běží 85. minuta, začal jsem mít dobrý pocit. Můžou za to ale výkony obránců, kteří hráli v posledních 11 utkáních, zvláště když zvážíte, že během těchto zápasů jsme museli obránce často měnit. Museli jsme udělat hodně změn kvůli zranění a hodně hráčů přispělo k tomuto úspěchu. Skutečnost, že každý člověk přišel a odvedl kus práce, ukazuje sílu našeho týmu", řekl rekordman anglické Premier League.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.