West Bromwich – Manchester United 0:5

Manchester United rozstřílel West Bromwich Albion na jeho hřišti 5:0.

Zápas musel být o půlhodiny odložen, jelikož se fanoušci nemohli včas dostat na stadion. Do sestavy United se po zranění vrátil Rio Ferdinand a Park Ji-Sung. Jako první dal o sobě vědět už v 2. minutě utkání Berbatov, ale jeho střelu po zemi brankář Carson kryl. V 5. minutě chyboval Neville a střele Simpsona chyběl jenom kousek, aby skončila v síti. O chvíli později na druhé straně pálil z otočky Park pouze do náruče Carsona. V 10. minutě to byl opět anglický brankář, který zasahoval, tentokrát musel vyběhnout proti Berbatovovi, který dobíhal odražený míč. O pět minut později se ke střele dostal Ronaldom bohužel pálil vedle. V 22. minutě se United konečně dočkali – Michael Carrick skvělou přihrávkou našel Dimitara Berbatova a ten prostřelil Carsona v brance domácích – 0:1. O chvíli později mohl Manchester přidat další branku; celou akci rozjel Giggs, přihrál Ronaldovi, který z levé strany přihrál volnému Tevezovi a ten z první těsně minul. Po půl hodině hry se Gary Neville dožadoval pokutového kopu po faulu na svou osobu, ale rozhodčí Rob Styles byl jiného názoru. Do další šance se v 33. minutě dostal Ronaldo, když se snažil přehodit brankáře, ale mířil vedle. Udeřit mohlo na druhé straně, když vypálil Zuiverloon, naštěstí pro United šla jeho střela mimo. V 40. minutě Paul Robinson tvrdě zajel do Park Ji-Sunga a rozhodčí Styles mu ukázal červenou kartu, i když možná byla trochu přísná. V 44. minutě zahrával přímý kop Giggs, brankáři Carsonovi vypadl míč z náruče a Carlos Tevez už měl snadnou práci – 0:2. První poločas tak skončil zaslouženým vítězstvím United 0:2.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí a v 52. minutě dostali výhodu nebezpečného přímého kopu. Brunt ale střílel nad. Hned v zápětí vyslal Michael Carrick další ze svých skvělých přihrávek na Dimitara Berbatova. Bulharský útočník sice vstřelil branku, ale rozhodčí ji kvůli ofsajdu neuznal. Edwin Van der Sar málem přišel o svojí neprůstřelnost v 57. minutě, obránce Donk naštěstí trefil jenom tyč. V 60. minutě se ale radovali hosté – na rohový kop Ryana Giggse si naběhl Nemanja Vidić a hlavičkou zvýšil už na 3:0. V 65. minutě už to dokonce bylo 0:4 – Ryan Giggs se neunáhlil se střelou, místo toho přihrál Ronaldovi a ten přidal čtvrtý gól United. V 70. minutě mohli hosté přidat další branku, když Tevez nádherně uvolnil Carricka, který pálil těsně vedle levé tyče. Na hřiště se pak dostal Wes Brown, který se tak vrátil na hřiště po zranění, nahradil Rio Ferdinanda, a také mladíček Richard Eckersley, ten zase nahradil kapitána Garyho Neville. V 73. minutě už to opravdu bylo 0:5 – Berbatov svojí přihrávku načasoval přesně na Ronalda, který prostřelil brankáře Carsona, a přidal tak svůj druhý gól v zápase. V 84. minutě mohl snížit Pele po rohovém kopu Brunta, ale hlavičkou mířil nad. O chvíli později se dobře uvolnil Tevez a Carson musel vytáhnout pěkný zákrok, aby se skóre opět neměnilo. Poslední šanci na snížení měl v nastaveném čase Koren, ale z přímého kopu přestřelil. Zápas tak nakonec skončil jasným vítězstvím Manchesteru United 5:0. Edwin Van der Sar navíc vytvořil rekord Premier League v neprůstřelnosti.