Foster: Své si ještě odehraji

Ben Foster hází za hlavu řeči o tom, že jeho klub by mohl letos vyhrát více jak čtyři trofeje, nebotˇ už má v kapse Světový pohár a také Community Shield. Namísto toho Foster přitakává, že se chce soustředit pouze na svůj výkon a pomoct týmu udržet se na vítězné vlně.

,, Nikdo z nás nemluví o tom, že bychom mohli vyhrát všechny čtyři trofeje," řekl Foster MUTV. ,, Když se účastníte všech čtyř soutěží, tak je pro Vás sezona velmi dlouhá, a proto se nedíváme na to, jakou soutěž hrajeme, ale prostě do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát," dodal vzápětí.

Foster chytal již druhý zápas v řadě, nebotˇ v úterý hájil svatyni Manchesteru v zápase Carling Cupu proti Derby County. Podle svých vlastních slov je za tato dvě utkání velmi vděčný. ,, Je to poprvé za ten rok a půl, co zde hraji, že jsem chytal dvě po sobě jdoucí utkání. Je to pěkné a dodává mi to motivaci a víru. Samozřejmě, že neočekávám, že bych si mohl vysloužit místo jedničky, protože Edwin chytá výborně, ale když dostanu šanci, tak se ji snažím chytit za pačesy a podat v bráně co nejlepší výkon," tvrdí.

Foster tedy v posledních dvou pohárových zápasech dostal přednost před polským rodákem Tomaszem Kuszczakem, ale samotný anglický brankář to nebere jako náznak toho, že by v současnosti byl výš než jeho týmový kolega a tím pádem by v celkovém pořadí brankářů zaujímal pozici dvojky. ,, Já na takové žvásty nejsem, vůbec se na to nedívám a ani to tak neberu," sykl bývalý hráč Watfordu.

,, V týmu máme tři kvalitní brankáře a ti bojují o jeden flek. Musíte očekávat, že někdy nastane doba, kdy budete odstaven. Dnes jsem chytal já, minule se dvakrát postavil do brány Tomasz a určitě dostane ještě více příležitostí," myslí si.

Z celkového pohledu na zápas proti Kohoutům Fostera zklamal pouze okamžik, ve kterém proletěl míč za jeho záda. Již v páté minutě si totiž na centr naskočil ruský útočník Pavljučenko a lehkou tečí nedal Fosterovi šanci. Samotný brankář United ale přiznal, že věděl, že na konečném výsledku to nic nezmění a Old Trafford stejně zůstane nedobyto. ,, Tečoval to dobře, neměl jsem žádnou šanci to chytit. Jinak ale musím kluky pochválit, protože po zbytek utkání jsem mohl v bráně odpočívat, navíc během dvou minut jsme utkání zvrátili na svou stranu. V prvním poločase jsme si vytvořili mnoho dobrých pozic pro vstřelení branky, takže poločasový rezultát 2:1 byl z našeho pohledu zcela zasloužený," zakončil Foster.