Manchester United – Tottenham Hotspur 2:1

Svoju úlohu sme zvládli a porazili sme v 4. kole Tottenham Hotspur 2:1…

V úvode zápasu sa dokázal trafiť Roman Pavlyuchenko, do polčasu sme však skóre zápasu dokázali otočiť zásluhou dvojice Paul Scholes a Dimitar Berbatov. Príjemným prekvapením bolo aj nasadenie Zorana Tosica, na ktorého sme boli všetci určite zvedaví.

Fergie sa musel v tomto zápase tak trochu uskromniť, čo sa týka zloženia základnej zostavy. Mimo boli Rooney, Evra, Rafael, Ferdinand či Johny Evans. Prekvapením teda nebolo nasadenie Fabia na pravom kraji obrany, v strede obrany nastúpili Vidic s Nevillom a na ľavom bekovi nastúpil univerzál John Oshea. Stred poľa dirigovali Paul Scholes a Michael Carrick, na krídlach nastúpili Ronaldo s Wellbeckom. V útoku dostal kvôli zraneniu Rooneyho prednosť Carlos Tevez po boku Dimitara Berbatova.

Do prvého polčasu vstúpil aktívnejšie londýnsky Tottenham. Hneď z prvej väčšj príležitostí padol v 4. minúte prvý gól. Po centri Huddlestona zakončoval hlavičkou Roman Pavlyuchenko, ktorý si dokázal poradiť s Nemanjou Vidicom a  Ben Foster už na loptu nemal nárok. 0:1 pre kohútov. Po tomto rýchlom góle sme však nezvesili hlavy a mohutným náporom sme sa snažili za každú cenu ohroziť bránu Spurs. Ako prvý sa v 10. minúte pokúšal preveriť brankárovu pozornosť Dimitar Berbatov, tá však gólom neskončila, no len tesne minula pravú žrď brány Spurs. Následne v 18. minúte po prihrávke Teveza na Wellbecka zakončoval tento mladý anglický futbalista, no ani z tohto gól napokon nebol. Práve Wellbeck si v tomto zápase počínal naozaj bravúrne a svojimi odvážnymi ťahmi neraz rozjasal fanúšikov na Old Trafford. Naši hráči mali väčšinu polčasu loptu na svojich kopačkách no až do 34. minúty sa toho veľa neudialo. Až po šikovne rozohranom rohovom kope Michaela Carricka loptu na bránu napálil Paul Scholes, tú v priebehu  letu ešte tečoval niektorý z hráčov Spurs, no brankár Alnwick už gólu zabrániť nedokázal. To však nebolo všetko. Už o dva minúty neskôr sme sa mohli tešiť z vedúceho gólu, v ktorom mal opäť prsty Michael Carrick. Ten fantastickým pasom za obranu našiel Dimitara Berbatova, ktorý si loptu rýchlo zpracoval a nekomromisne poslal loptu k ľavej tyči brány. 2:1 z pohľadu United. Koniec prvého polčasu sa už len dohrával a všetci sme sa tak mohli tešiť na ten druhý.

Ten nám bohužiaľ veľa radosti nepriniesol. Hneď na začiatku polčasu sa nám totižto zranil Fabio ktorý tak pravdepodobne rozšíri našu listinu zranených hráčov. Jeho miesto zaujal Richard Eckersley, pre ktorého to bol zároveň debut za A-tým Manchesteru. Tempo hry však v druhom polčase značne pokleslo a žiadne väčšie príležitostí sme bohužiaľ nevideli. Manchester kontroloval hru a Tottenham takmer do ničoho nepúšťal. Z výsledkom sa pokúšal ešte niečo urobiť Harry Redknapp, ktorý na ihrisko poslal Jermaina Defoa, naproti tomu SAF dal dôveru našej novej posile Zoranovi Tosicovi. Ten nahradil Cristiana Ronalda. Manchester si už ale do konca zápasu výsledok postrážil a postupuje tak do ďalšieho kola FA Cupu.

Man United: Foster, O’Shea, Neville, Vidic, F. Da Silva (53′ Eckersley), Welbeck (86′ Fletcher), Carrick, Scholes, Ronaldo (72′ Tosić), Berbatov, Tevez

Lavička: Kuszczak, Giggs, Tosic, Fletcher, Chester, Eckersley, Possebon.

Tottenham: Alnwick, Gunter, Corluka, Dawson, Assou-Ekotto, Bentley (72′ Defoe), Huddlestone, Zokora, Bale (67′ Taarabt), Modric (46′ Giovani), Pavlyuchenko

Lavička: Gomes, Gilberto, Giovani, Taarabt, Defoe, Rocha, Dervite.