Ferguson se neúspěšně pokoušel využít pravidlo FA

Sir Alex se pokoušel využít pravidla fotbalové asociace FA ve snaze nemuset hrát v případě remízy odvetu na hřišti soupeře.

Manažer Manchesteru United se údajně potýkal s neúspěchem poté, co chtěl využít pravidla FA o neopakování zápasu před dnešním utkáním svého týmu s Tottenhamem Hotspur v rámci čtvrtého kola nejstarší soutěže světa. Pravidlo říká, že oba týmy mohou jít do prodloužení již hned po devadesáti minutách prvního zápasu, pokud bude stav po vypršení normální hrací doby nerozhodný. Čas, po který bude trvat prodloužení, si určí oba kluby samo po vzájemné dohodě, nicméně o této skutečnosti poté musí informovat rozhodčího ještě před samotným výkopem.

Podle anglického listu The Guardian měl Manchester v plánu diskutovat o tomto pravidle se svým dnešním soupeřem v podobě Tottenhamu. Nicméně tato diskuse byla zrušena. Skotský stratég Ferguson se nicméně nechal slyšet, že o tomhle pravidle předtím neslyšel a odhalil, jak by to mělo vlastně fungovat.

,, Někdo mě o této skutečnosti informoval, že bych mohl využít prodloužení již v prvním zápase," načal kouč. ,, Ale je to rozhodně zajímavá věc, i když jsem o tom nikdy předtím neslyšel. Ale toto pravidlo tam prostě je a je to také v článcích asociace FA, kde se píše, že oba týmy se mohou domluvit na tom, e chcou zápas rozhodnout ji v prvním zápase, ale musí dát pokyn rozhodímu jetě před utkáním," vysvětluje.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.