Ferguson volá po zimní přestávce

Sir Alex Ferguson uvedl, že pokud by v Premier League byla zimní přestávka, neměl by v týmu tolik zraněných hráčů.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson vždy v tomto ohledu vzhlížel z italské a španělské fotbalové lize, která má zimní přestávku. Fergie se momentálně musí obejít bez zraněných Rio Ferdinand, Wayne Rooney, Wes Brown, Rafael, Anderson, Nani, Evra a Jonny Evans. Do sobotního utkání s Tottenhamem možná také nenastoupí Gary Neville a Ryan Giggs, kteří si v posledním utkání přivodili menší zdravotní problémy. Ferguson věří, že jeho hráči by byli v mnohem lepším stavu, pokud by nemuseli hrát během krátké doby tolik utkání.

"Nejsme v nejlepší pozici, protože v lednu se hraje hodně zápasů. V tomto období si hráči pokaždé přivodí drobné rány, které později mohou přerůst ve zranění a pak zmeškají další zápasy. Proto manažeři už několik roků volají po zimní přestávce. Bohužel se tak zatím nestalo", řekl skotský manažer.

Ferguson rovněž vyloučil možnost, že by v lednovém přestupovém termínu ještě nakupoval jako náhradu za zraněné hráče.

"Ne, toto dělat nebudu. Mám pár možností. Snad bude Neville v pořádku, ale na pravém kraji obrany mohu nasadit také Darrena Fletchera. Takže s Nemanjou Vidicem a Johnem O’Shea bychom měli zkušenou obranu. Další možností je, že postavím Eckersleyho nebo Fabia a pak Fletcher může hrát v záloze", dodal Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.