Whiteside o Welbeckovi

Bývalý skvělý hráč The Reds se vyjádřil na adresu vycházející hvězdičky v podobě osmnáctiletého Dannyho Welbecka, který se na úvod předvedl celému fotbalovému světu tím nejlepším možným způsobem.

Mladičký útočník debutoval v zápase se Stoke City, když si zahrál posledních 21 minut – a hned stihl dát nádhernou branku, díky níž si vysloužil obdiv u všech příznivců United. Welbeckovi tehdy scházely rovné dva týdny do doby, než oslavil své osmnácté narozeniny. Nicméně přibližně před 26 lety se do sítě Stoke City trefil jiný sedmnáctiletý talent v dresu Manchesteru – Norman Whiteside, jenž přispěl k vítězství 2:0 v sezoně 1981/82.

,, Má branka rozhodně nebyla tak povedená jako ta Welbeckova," přiznal Ir. ,, Vzpomínám si, že tehdy Steve Coppell odcentroval a já jsem skoroval hlavou – byl to okamžik, na který nikdy nezapomenu," dodává.

Dannyho branka v zápase s Potters rovněž kandidovala na gol měsíce. Whiteside si nicméně myslí, že čas nadaného útočníka s číslem 19 na zádech ještě přijde. ,, Nyní čelí velké výzvě dostat se do základní jedenáctky Sira Alexe. Jeho situace se úplně liší od té mé, když jsem poprvé nastoupil tehdy pod koučem Ronem Atkinsonem. Poté jsem se ale celkem dostával na hřiště i přes takové kapacity jako byli Alan Brazil či Peter Beardsley a hrával jsem hodně. Dannyho problém je nyní v tom, že se musí probojovat do již tak velmi kvalitní útočné linie United," přemýšlí Whiteside.

Bývalý skvělý hráč z Old Traford ale věří, že současné vycházející hvězdě pomůže hodně fakt, že se dokázal již dvakrát zapsat do střelecké listiny. ,, Útočníkovi to rozhodně pomůže a nesmírně ho to nabudí – cítíte se skoro desetkrát vyšší. Každopádně dávat branky na tréninku a na Old Trafford je velký rozdíl. Prostě to ale musíte prorazit," ví Norman.

Welbeck a také Jonny Evans jsou oba odchovanci Manchesteru a v letošní sezoně se dostávají na hřiště pod taktovkou kouče Fergusona celkem dosti často. ,, Klub je produkcí výjimečných talentů velmi slavný. Říkám, přestože jsem byl ještě zajíc, strávil jsem na hřišti v zápase hodně minut. Po naší generaci jsme měli možnost vidět novou talentovanou generaci v čele s Beckhamem a nyní je to tady znovu v podobě Welbecka a Evanse," vypráví. ,, Ale je tady jeden háček – nyní to mají mladí fotbalisté o mnoho těžší dostat se do prvního týmu než tomu bylo zvykem v mých časech. Musíte prokázat nesmírný talent," je si vědom Whiteside.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.