Tošičova chvíle ještě přijde, ví O´Shea

Fanoušci United si ještě stále musí počkat na onu chvíli, kdy uvidí v akci čerstvou posilu Reds Zorana Tošiče, který v úterním pohárovém utkání s Derby County pouze seděl na lavičce náhradníků.

Zoranův týmový spoluhráč, obránce John O´Shea trvá na tom, že mladičký Srb je velmi talentovaným fotbalistou a rovněž dodává, že jeho schopnosti již poznal při trénincích v Carringtonu, kde se United pilně připravují na utkání.

,, Na každého z nás velmi zapůsobil svou hrou a zvláště jeho levača je nádherná," řekl John MUTV.

,, Je to opravu takový přirozený křídelní hráč, na nějž je radost pohledět. Uvidíte, že s ním budete spokojení," pokračoval.

Nicméně Sir Alex Ferguson se nechal slyšet, že Manchester United má v oblibě kupovat křídelní fotbalisty. Boss označil svou novou akvizici jako čtvrtého postranního hráče vedle Cristiana Ronalda, Park Ji-Sunga a střelce úterního nádherného golu Naniho.

,, Chtěli jsme hru roztahovat a využívat především křídelní prostory – a právě po jedné takové akci dal Nani první branku zápasu – tehdy jsme přenesli míč na levou stranu hřiště. Nani je rychlý a umí se na křídle prosadit, což neméně dobře dokázal v úterním zápase. To jsou situace, které on bez chyby ovládá, když je plně koncentrovaný. Stejně skvěle pracuje také v tréninku," dodal O´Shea.

Irský vytáhlý bek se ovšem také zapsal v utkání proti Derby County do listiny střelců, když vsítil svůj první gol od dubna roku 2007 – tehdy se trefil v dramatickém utkání na Evertonu, které se skončilo na chlup stejným skore 4:2.

,, V posledních zápasech jsem se párkrát také dostal do brankových přiležitostí, ale nedařilo se mi. Nyní jsem ale věřil, že by to mohlo konečně přijít. Proti Royovi Carollovi (brankář Derby) se mi celkem hodně daří, již o několik let dříve jsem ho překonal, ještě když chytal za West Ham. Takže za trefu jsem určitě štˇastný a musím také poděkovat Dannymu Welbeckovi, jenž mi nádherně přihrál," pochválil mladíčka United John.

V druhém poločase ale domácí borci polevili, čehož využili hostující "Berani" a dvěma trefami zápas ještě dokázali na chvíli zdramatizovat. Ale nejhorší skutečností se stal fakt, že domácím se během druhé půle začal pomalu rozpadávat kádr kvůli četným zraněním – obrana nakonec dohrála zápas ve složení O´Shea, Evans, Fletcher a debutant James Chester.

,, Myslím si, že v pořádku jsme jen já, Fletcher a snad i brankáři!" vyhrkl O´Shea.

,, Naštěstí zranění zřejmě nejsou nijak vážného charakteru, což je skvělé, protože nás nyní čeká Tottenham v FA Cupu a následuje liga s West Bromwichem. Nyní je to v lize velmi těžké, potřebujeme každého hráče, i mladíky. Takže to vypadá, že kouč Ferguson nyní bude muset sázet především na mladé pušky a dávat jim důvěru, což zatím bezpochyby dělá," zakončil John.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.