Manchester United- Chelsea 3:0

Manchester United ve velkém stylu porazil Chelsea a konečně prolomil v Premier League nepříznivou bilanci, během které nedal více než jednu branku za zápas. Uspokojivé je také to, že United neinkasovali a Edwin van der Sar udržel po jedenácté v lize čisté konto.

V dnešním zápase vstřelil branku Nemanja Vidic po rohu Ryana Giggse, Wayne Rooney po centru Patrice Evry a Dimitar Berbatov, který využil přímý kop Cristiana Ronalda.

Sir Alex Ferguson trochu zaskočil sestavou, kterou vyslal na hřiště. Na lavičku posadil Carricka, Scholese a Andersona. Uprostřed zálohy začal Giggs s Fletcherem. V obraně se objevil Patrice Evra, naopak chyběl Rio Ferdinand, takže místo něj jsme viděli uprostřed obrany Vidice s Evansem.

První poločas skončil jednobrankovým vedením Manchesteru United. Půjdeme se ale podívat na celý průběh. Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, protože ani jeden tým nechtěl udělat chybu a nepouštěl se příliš do ofenzívy. První šanci měl Michael Ballack, ale jeho pokus nebyl tak nebezpečný. Šanci měl i Ryan Giggs, ale jeho pokus chytil Petr Čech.

V 30. minutě po skvělé přihrávce Wayna Rooneyho byl sám před Čechem Berbatov. Bohužel Dimitar nedokázal tvrdě zakončit a jeho ránu chytil Petr Čech.

Když už si všichni mysleli, že první poločas skončí bezbrankovou remízou, tak se hráči United trefili do branky Chelsea dvakrát. Prvně Howard Webb neuznal branku Ronaldovi, ale po rohovém kopu Ryana Giggse a hlavičce Vidice se hráči Manchesteru United v 47. minutě prvního poločasu dostali do vedení. 1:0!

Druhý poločas začal jako první. Možná šlo na hráčích Chelsea vidět, že chtějí smazat jednobrankový náskok Manchesteru United. Vše ale končilo na defenzivním bloku Manchesteru United. Svou šancí pohrdl Didier Drogba, který svou střelou ohrozil pouze rohový praporek.

V dalších minutách už měl zápas pod kontrolou opět Manchester United, což potvrdil druhou brankou. Na levém křídle patičkou přihrál Cristiano Ronaldo Evrovi, který odcentroval na Wayna Rooneyho. Wazza si počínal velice chytře a lehkým volejem zvýšil na 2:0!

V 66. minutě opustil hřiště Patrice Evra, protože se zranil. Všichni doufáme, že to není nic vážného. Nahradil jej John O’Shea.  Chelsea tato branka poslala do kolen. Manchester United už v zápase naprosto dominoval.

Deset minut před koncem zápasu odešel dle mého názoru ze hřiště nejlepší hráč, tedy Ryan Giggs, kterého nahradil Michael Carrick. Zvýšit skóre mohl Cristiano Ronaldo po chybě Ashleyho Cola. Bohužel jeho střela mířila jen těsně vedle branky Petra Čecha.

V 87. minutě se konečně akce podařila. Cristiano Ronaldo tvrdě zahrál přímý volný kop z velkého úhlu. Díky skvělé práci Vidice se ocitl Dimitar Berbatov před brankářem Chelsea úplně sám a nebylo pro něj těžké zvýšit na 3:0!

Do konce zápasu se výsledek nezměnil. Manchester United získal velmi důležité tři body, čímž opět ubrali ze ztráty na Liverpool, který včera remizoval se Stoke City.

Antooz:

Hodnocení:

Sar- Neměl prakticky na práci nic těžkého. Centrované míče chytal skvěle. Působil v brance opět velice jistě.

Neville- Opět ukázal, že je neprávem odepisován. Dokázal tým vést za vítězstvím a jeho vůle se ukázala velice důležitá. Přes jeho stranu jsme prakticky neviděli žádný útok na branku United.

Vidic- Opět ukázal, že v pokutovém území je velice nebezpečný. Dokázal vstřelit gól a uprostřed obrany společně s Evansem Chelsea nic nedovolil.

Evans- Prakticky stejně bezchybný výkon, jako Vidic. Dnes působil mnohem jistěji, než proti Southamptonu.

Evra- Jeho návrat nám pomohl. Hlavně při druhé brance ukázal, že jeho rychlé nohy jsou velmi důležité pro naši hru. Společně s Ronaldem dnes odehrál dobrou partii na levé straně.

Ronaldo- Byl v nominaci pasován na pravého záložníka, ale většinu zápasu odehrál na levé straně. Dostal trochu zbytečnou žlutou kartu, kde ovšem viníkem byl Carvalho, který jej držel. Podal velice dobrý výkon, nenechal si hru znechutit a nakonec skvěle našel Berbatova.

Fletcher- Ukázal na hřišti to, co je mu vlastní. Skvěle bojoval, neztrácel míče, dobře podržel míč a lehce rozehrával. Hodněkrát míč také vybojoval, jeho tradiční skvělý výkon.

Giggs- MOTM. Perfektní výkon. Běhal jako kdysi, držel míč, nádherně rozehrával, jednoduše k jeho výkonu není co dodat. Pro mě muž zápasu.

Rooney- Bojoval, ale to se ze začátku zápasu nemuselo vyplatit, kdy to vypadalo, že opět dostane zbytečné karty. Velice chytře mezi nohama zakončil při druhém gólu. Proti jeho výkonu nemám výčitky, možná někdy trochu ztrácel míč.

Berbatov- Když měl míč u nohy, bylo jasné, že jej neztratí. Klidně i tři hráči Chelsea jej mohli držet u autové čáry, ale on vžy míč udržel na hřišti. Jednoznačně nejlepší držení míče v Premier League má tento Bulharský hráč.

O’Shea- V posledních zápasech má skvělou formu. Na levé straně dokázal lehce nahradit Evru. Jeho výkon se mi velice líbil.

Carrick- Na hřišti nebyl moc dlouho, ale dodal hře klid.

Tevez- I když jeho výkony nejsou dobré, ukázal, kde má své srdce hezkým gestem.

Na závěr bych chtěl pogratulovat Chelsea, nebo některým hráčům, kteří brali prohru velice sportovně, tedy například Frank Lampard. Sláva vítězům, čest poraženým.

Manchester United 3-0 Chelsea Branky: Nemanja Vidić (47.), Wayne Rooney (63.), Dimitar Berbatov (86.)

Žluté karty: Cristiano Ronaldo (28. nesportovní chování) Wayne Rooney (66. za faul), Ji Sung Park (67. nesportovní chování) – Frank Lampard (4. za faul), José Bosingwa (27. za faul), Ricardo Carvalho (28. nesportovní chování), John Terry (80. za faul), Juliano Belletti (85.)

Sudí: Howard Webb
Fans: 75455