Derby County – Manchester United 1:0

Manchester včera nečakane prehral z jasným outsiderom stretnutia Derby County…

Nepríjemný moment nastal približne v polovici prvého polčasu, keď dokázal loptu do siete dostať Kris Commons.

Sir Alex spravil oproti poslednému záapsu proti Southamptonu päť zmien. Edwin Van der Sar, Garry Neville a Dimitar Berbatov nefigurovali v zápasovej nominácii, naproti tomu Michael Carrick a Ryan Giggs sedeli na lavičke náhradníkov. Všetky zmeny bol SAF nepochybne nútený urobiť pred náročným derby ktoré nás čaká v nedeľu. Do základnej jedenástky sa nakoniec dostali brankár Tomasz Kusczak, v obrane nastúpila štvorčlenná defenzivná lajna v zložení Rafael, Vidic, Evans a Oshea. V zálohe sa predstavili Gibson, Scholes, Anderson a Nani a v útoku dostali prednosť Carlos Tevez spolu s Dannym Wellbeckom, ktorý v zápase so Saints zaznamenal jeden gól.

Derby nastúpilo do zápasu v podobnom zložení ako v poslednom ligovom zápse, no už s novým manažérom v osobe Nigela Clougha, ktorý svoj tým na náročný zápas veľmi dobre pripravil, čo sa týka taktiky no hlavne celá hra Derby pôsobila veľmi živo, keď dokázala vo vysokom tempe odohrať celých 90. minút.

Prvý polčas začal aktivitou domácich, Tomasz Kusczak bol nútený zasiahnuť po strele z ťažkého uhla, ktorú adresoval Steve Davies. Derby aj naďalej pokračovalo v ofenzívnej snahe, naša obrana tak na čele s Tomaszom Kusczakom mala čo robiť. Naproti tomu brankár hostí Roy Carroll nemal priveľa práce. Naniho nepresne zahrávaný priamy kop bránu domáceho týmu ohroziť nemohol. Naši sa snažili držať loptu často na svojich kopačkách, no čo sa týka ofenzivných činností, tam sme sa presadiť nevedeli. Celá hra sa tak odohrávala najčastejšie v strede ihriska, kde sme robili veľa nepresností, z ktorých ťažili hráči derby a zakladali nebezpečné protiútoky. Výraznejšie sme sa dokázali presadiť po akcii, ktorá začala u dvojice Anderson a Scholes. Po spolupráci týchto dvoch ofenzívne ladených záložníkov mal možnosť zakončovať John Oshea, ktorý síce loptu na bránu nasmeroval, no pokojný Carroll nemal problém loptu chytiť do svojich rukavíc. O dve minúty neskôr sa z nevinne vyzerajúcej akcie zrodil prvý gól. Približne z 25 metrov vypálil Kris Commons a jeho strela skončila za chrbátom bezmocného kusczaka. 1:0 z pohľadu Derby. United sa takmer okamžite snažili odpovedať, no Scholesova strela z diaľky skončila len vysoko nad bránou Carrolla.

Druhý polčas to boli opäť hráči Derby, ktorý ohrozili našu bránu. Davies si posunul loptu na svoju pravačku a prízemnou krížnou strelou prinútil nášho brankára k famóznemu zákroku. Na nepriaznivý stav okamžite reagoval Fergie a na ihrisko poslal hviezdne duo Rooney, Ronaldo, ktoré sa malo starať predovšetkým o našu ofenzívu a pokúsiť sa zvrátiť nepriaznivý stav. Práve Ronaldova rýchlosť spôsobovala domácim hráčom nemalé problémy, keď boli nútený tohto portugalčana zastaviť tesne pred pokutovým územím. Voľný priamy kop zahrával práve faulovaný Ronaldo a jeho technickej strele chýbalo niekoľko centimetrov aby zaplachtila do brány a priniesla tak nášmu týmu upokojujúci gól. Derby naďalej pokračovalo v svojej aktívnej snahe a mohli sme byť radi, že sme napokon neprehrávali už 2:0. Po centrovanej lopte z pravého krídla dorážal piatich metrov od brány práve strelec prvého gólu Commons, no jeho dorážku stačil zblokovať Evans a lopta tak preletela ponad bránu nášho brankára. Opäť sme si teda mohli vydýchnuť. No ofenzíva Derby naďalej úradovala a tri minúty po jasne nepremenenom góle mohol ten druhý pridať hrdina zápasu Commons, jeho strela však len tesne minula brvno Tomaszovej brány.

Pre derby County pekné víťazstvo proti úradujúcemu majstrovi Premier League, no naša cesta Carling Cupom sa ešte zďaleka nekončí. Možnosť na reparát budeme za dva týždne v odvete na Old Trafford.

Zostavy:

Manchester United: Kusczak; Rafael, Vidic, Evans, Oshea; Gibson, Scholes (Ronaldo), Anderson (Carrick), Nani; Tevez, Wellbeck (Rooney)

lavička: Amos, Carrick, Fletcher, Giggs, Possebon, Ronaldo, Rooney

Derby County: Carroll; Connolly, Todd (Savage), Niatanga, Camara; Sterjovski (Teale), Addison, Green, Davies (Barazite); Commons, Hulse

lavička: Byvater, Savage, Teale, Barazite, Dickinsson, Powell, Hines

H Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic Image and video hosting by TinyPic