Preview: Derby County – Manchester United

Manchester United se dnes střetne v prvním semifinále Carling Cupu s Derby County.

Pouze dva zápasy dělí Manchester United od toho, aby se 1. března představil na Wembley Stadium ve finále Carling cupu. První zápas semifinále se bude hrát dnes v Pride Parku, kde se Manchester United pokusí uhrát co nejlepší výsledek do odvety. Derby se ale momentálně nedaří, když v lize vyhrálo z posledních devíti utkání pouze jedno. V Carling Cupu ale "Berani" předvádějí mnohem lepší výkony a ve čtvrtfinále poháru vyřadili Stoke City. Svěřenci Sira Alexe Fergusona neprohráli už 14 utkání v řadě a v tabulce Premier League pomalu vstoupají vzhůru. Ve čtvrtfinále Manchester porazil Blackburn 5:3 hlavně díky čtyřem brankám argentinského útočníka Carlose Teveze. United naposledy Carling Cup vyhráli před třemi lety.

V sestavě Derby by se už měla objevit nová posila Seb Hines. Reprezentant anglického týmu do 19ti let přišel v pondělí do klubu na jednoměsíční hostování z Middlesbrough a měl by vyřešit problémy s obranou. Nejistý je start Martina Albrechtsena, který si o víkendu v utkání FA Cupu proti Forest Green poranil koleno. Mimo hru je i Claude Davis, kterému bude trvat zhruba ještě šest týdnů než se dostane do zápasové kondice. Paul Connolly už trénoval s týmem poté, co zmeškal vánoční program kvůli zraněná kolena, ale na dnešní utkání by již měl být připraven. Kvůli karetní suspendaci nemůže hrát Jordan Stewart. Otazník visí i nad startem útočníka Roba Hulse, který měl žaludeční problémy.

Do sestavy Manchesteru United by se měl vrátit útočník Carlos Tevez. Tevez se vrátil z Argentiny, kde strávil Nový rok, a nyní už je zpátky v Anglii. Podle určitých spekulací by ale Tevez nemusel hrát, jelikož nedávno se vyjádřil, že by chtěl hrát za Real Madrid, což se samozřejmě moc nelíbí Siru Alexu Fergusonovi a tak by jej natruc nemusel postavit. V brance by měl nahradit Van der Sara jeden z dvojice Kuszczak – Foster. Šanci by mohl dostat i obránce Fabio, dvojče Rafaela. V záložní řadě možná dostanou šanci Rodrigo Possebon a Darron Gibson. Jinak by sestava měla být stejná jako v utkání se Southamptonem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.