Giggs by na konci sezóny mohl ukončit kariéru

Záložník Manchesteru United Ryan Giggs uvedl, že by na konci sezóny mohl ukončit fotbalovou kariéru.

Zkušenému záložníkovi končí smlouva na Old Trafford na konci sezóny a anglický klub mu zatím nenabídl prodloužení stávajícího kontraktu.

"Budu hrát do té doby, dokud mě to bude bavit, dokud budu zdravý a dokud mne manažer bude chtít. Pokud jedna z těchto podmínek bude porušena, potom budu zvažovat konec kariéry. Mohlo by se tak stát na konci sezóny. Nebo by to mohlo přijít na konci té další. V květnu mi vyprší smlouva a uvidíme, co bude dál. Momentálně zde není žádný kontakt s United. Jsem zdravý, jediný rozdíl je v tom, jak se regeneruju ze zápasů. Dva dny po zápase jsem stále unavený. Kdysi jsem mohl hrát bez problémů sobota-středa, sobota-středa. Dnes už bych to nezvládl. Nyní už hraju jednou týdně", řekl 35letý Ryan Giggs.

Ryan Giggs strávil na Old Trafford neuvěřitelných 18 let, během kterých dvakrát vyhrál Ligu Mistrů.

"Dnešní vítězství a tituly mě činí více šťastnějším než když jsem byl mladší, protože vím, že by to mohlo být naposled. Vítězství v Lize Mistrů v minulé sezóně mě například potěšilo více než v roce 1999. Jsem daleko více jistější než jsem byl dříve. Můj vztah ke stresu se za ty roky změnil. Když jsem byl v prvním týmu United a bylo mi 17 nebo 18 let, necítil jsem žádný tlak. Vůbec nic. To trvalo tři nebo čtyři roky. Pak se věci změnily, přišla zranění, odehrál jsem pár nepovedených utkání, a najednou jsem začal pociťovat tlak. Tížilo mě to ve hře. Ale když mi bylo 30 let, o ničem jsem nepřemýšlel, tlak se vytratil", dodal Giggs.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.