Southampton – United 0:3

Manchester United porazil prvního soupeře v boji o FA Cup. Na St. Mary’s Stadium dominovali hráči United a bylo jen štěstí pro Saints, že zápas neskončil větším rozdílem.

V základní sestavě United nastoupil Anderson, Nani i Welbeck. Domácí chtěli United překvapit a postoupit do dalšího kola, kde vítěze tohoto zápasu čeká Tottenham Hotspur.

V 17:00 pan Riley odpískal začátek zápasu. Od prvních minut se oba týmy teprve rozehrávaly. Ve 12. minutě přišla hezká akce United. Hezkou přihrávku vyslal Nani na Andersona. Anderson nacetroval míč na Berbatova, ale nebylo to tak přesné, aby mohl Dimitar hlavičkovat. O pár minut později měli svěřenci Fergusona vést 1:0. Nani přihrál Dimitarovi, který vyslal Naniho na brankáře Davise. Brankář Saints tento souboj vyhrál.

V dalších minutách byla převaha United velká. Ve 20. minutě chybu obránců využil anderson, který nebezpečně vystřelil na branku Southamptonu. Míč byl tečovaný a Manchester United kopal rohový kop. Na centr si naskočil O’Shea, jehož hlavičku neskutečně vyrazil Davis. Bohužel pro Saints pouze na hlavu Welbecka, který vstřelil první branku zápasu 1:0.

Tato branka United povzbudila a hned jsme mohli vstřelit další branku. Nejprve střelu Berbatova ze sedmi metrů chytil Davis a o chvíli později Carrickovi v gólové situaci po krásné přihrávce Dimitara chybělo štěstí.

V 36. minutě jsme viděli červenou kartu. Paterson brutálně fauloval Vidice a ihned viděl červenou kartu. Do konc eprvního poločasu drželi hráči United spokojeně míč na svých kopačkách. Poslední šanci prvního poločasu připravil pro Welbecka Nani. Neskutečný Davis měl ale svůj den.

Druhý poločas začal pro United velmi dobře. V 48. minutě měl kopal Nani přímý volný kop z dvaceti metrů. Jeho střela skončila na hlavě (možná ruce McGoldricka) a pan Riley odpískal penaltu. Nani ji bezpečně proměnil. 2:0.

Tato branka prakticky Saints totálně položila. Sotva se vzpamatovali z druhé branky, mohli inkasovat potřetí. Do pokutového území se skvěle dostal Anderson, který přihrál Welbeckovi. Danny z otočky vystrašil Davise.

V 54. minutě se probudili hráči Saints. Skvělou indiviuální akci ukázal Smith, ale nedokázal ji dobře zakončit. Carrickova následná střela byla odpovědí. Poté ještě nůžkami skoušel štěstí Nani. Na hřišti jsme stále mohli vidět jeden tým- Manchester United.V 68. minutě skvěle přihrál Anderson Rooneymu, kterého vychytal Davis, hvězda na straně Saints.

Manchester United mohl vstřelil jednoduše další branky, ale Dimitar Berbatov se raději předváděl před fanoušky svými efektními přihrávkami atp. Hodně mu přitom pomáhal Nani. Viděli jsme tedy delší pasáž, kdy se hráči United s míčem pouze mazlili. Nemůžeme se ale divit, protože zápas jsme měli jasně pod kontrolou.

V 81. minutě našel Rooney v pokutovém území Darrona Gibsona. Irský záložník musel tuto šanci využít a to se také stalo. Touto brankou spečetil postup United do 4. kola FA Cupu. O pár sekund později mohl dát svou první branku za United Anderson, ale jeho střela minula branku Davise o centimetry. Na konci zápasu hráči United nevyužili ještě pár šancí, ale celkově mohli být se zápasem velice spokojeni.

Southampton 0:3 Manchester United Branky: Danny Welbeck(20.), Nani(48. penalta), Gibson(81.)

Žluté karty: Skacel, James(Southampton); Evans, O’Shea(Manchester Utd)
Červené karty: Patterson(36. Southampton)