Manchester United – Middlesbrough 1:0

Manchester dnes odohral svoj posledný zápas v tomto roku. Víťazstvo nám napokon zabezpečil jediným gólom Dimitar Berbatov…

Zasiahnuť do zápasu nemohli Patrice Evra, ktorý si stále odpykáva 4-zápasový dištanc a rovnako tak aj Rio Ferdinand, ktorého trápia bolesti kŕčov. Do obrany sa tak na ich miesto postavili John Oshea a Johny Evans. V stredovej formácii operovala štvorica Ronaldo, Carrick, Fletcher a Park. V útoku sa tentokrát nenašlo miesto pre Carlosa Teveza, dôveru dostal Dimitar Berbatov po boku Wayna Rooneyho. Pre United to bol dnes posledný zápas vo veľmi úspešnom roku, v ktorom sme chceli dobrou hrou a výsledkom potešiť divákov a hlavne vyhnúť sa v domácom prostredí akejkoľvek bodovej strate. Proti nám sa totižto postavil veľmi zdatný súper pod vedením Garetha Southgata, ktorý nám už neraz spôsobil nemalé problémy.

Prvý polčas bol tak trochu zúfalý z jednej aj z druhej strany. Svedčili o tom aj 3 strelecké pokusy proti 1 pokusu Middlesbrough. V úvode zápasu pokúšal šťastie Wayne Rooney, jeho strela však gólom neskončila. O 5 minút neskôr po faule na Michaela Carricka odpískal rozhodca priamy kop. Ako zvyčajne sa k nemu postavil Cristiano Ronaldo, no jeho strela z pravačky len tesne minula ľavú žrď Turnbullovej brány. Po takmer polhodine hry o sebe dali vedieť aj hráči Boro. Po kolmici od Downinga, Alves šikovne oklamal našu obranu no v ťažkej pozícii nedokázal loptu usmerniť medzi tri tyče Sarovej brány. Po ďalšej akcii tentokrát zahrozila dvojica Ronaldo, Rooney. Ronaldo hlavičkoval loptu priamo k nohám Rooneyho, ten sa ale nestihol včas zorientovať a jeho pokus skončil len v náruči brankára Boro. Prvý polčas teda gólom neskončil.

Druhý polčas začal aktivitou domácich, po peknom prieniku cez stred ihriska zakončoval Park, jeho dobre mierenú strelu však Turnbull stačil vyraziť. Po aktivite United prišla zaslúžná odmena a to v podobe gólu Dimitara Berbatova. Po centri Michaela Carricka sa lopta odrazila od jedného z hráčov súpera a následne sa odrazila k dobre postavenému Berbatovovi, ktorý sa ako zyčajne nemýlil a otvoril skóre. 1:0 pre United. Medzitým sa SAF rozhodol trošku oživiť našu hru a do zápasu poslal namiesto Ronalda Giggsa, Paul Scholes zasa vystriedal Darrena Fletchera a na miesto nevýrazného Rafaela prišiel náš kapitán Gary Neville. Skvelá príležitosť sa naskytla práve po prihrávke Garyho Nevilla z ktorej mohol ťažiť Park Ji Sung, v stopercentnej šanci však zlyhal. Aj keď tento kórejský reprezentant odohral skvelý zápas, opäť sa potvrdilo, že v strieľaní gólov zvlášť nevyniká. Tlak United pokračoval. Do ďalších príležitostí sa dostal opäť Park, jeho strely však leteli tesne vedľa brány bránkara Middlesbrough. Koniec zápasu mohol ďalším gólom obohatiť Michael Carrick, druhý gól však tento anglický reprezentant nepridal. Zápas tak dospel ku koncu a United si tak vďaka gólu Dimitara Berbatova pripisujú ďalšie tri body do tabuľky.

Zostavy:

Manchester United : Van der Sar; Rafael (Neville)- Vidic – Evans- Oshea; Ronaldo(Giggs) – Fletcher(Scholes) – Carrick – Park Ji Sung; Berbatov – Rooney

Middlesbrough : Turnbull; Bates – Riggott – Wheater – Pogatetz;  Aliadiere(Emmes) – Arca – O’Neil – Downing; Sanli – Alves