Preview 20.kola: Middlesbrough

 Pondělním zápasem proti Middlesbrough zakončí Manchester United rok 2008. Middlesbrough, které v sedmi posledních kolech nedokázalo vyhrát se pomalu přibližuje nebezpečným sestupovým pozicím. Na Old Trafford to ale určitě nebude lehký souboj.

 

Sir Alex Ferguson chce konečně zlikvidovat napětí mezi kluby, které panuje již dva roky. Stalo se tak poté, co Southgate označil Ronalda za simulanta. Ronaldo totiž vybojoval penaltu, která znamenala prohru Middlesbrough. Poté byla ještě jedná velmi zajímavá situace. Tím mám na mysli faul Emmanuela Pogatetze, který v Carling Cupu ošklivě zranil Rodriga Possebona. Sir Alex Ferguson byl tehdy hodně naštvaný. Southgate se ale omluvil za zákrok, který mohl Possebonovi zlomit nohu.

 

" Doufám, že naše vztahy se během Vánoc zlepší. Jsem si jistý, že můžeme společně vycházet lépe. Myslím si to, protože jsme již hráli proti Middlesbrough v zápasech, které byly důležité. Vytvoří skvělou atmosféru a na Riverside mají hodně fanoušků. Obdivuju také práci Garetha Southgata- mladého, slibného a dobrého manažera," řekl Fergie.

 

Mladý, slibný a dobrý manažer řekl, že nebude tolerovat žádné chyby, ale bude chtít vidět odhodlaný výkon. Aby to nedopadlo s Middlesbrough opět špatně.

 

" Musíme se pro vítězství obětovat a nedělat, že se nás to netýká. Řikám to všem, protože chci, aby v mém týmu byli hráči, kteří tady chtějí hrát a bojovat. Chceme tyto problémy vyřešit do měsíce. Bude hodně rozhovorů a práce na tréningu. Máme ještě 19 zápasů, abych se posunuli v tabulce výše," řekl Southgate.

 

V zápase na Old Trafford nastoupí proti sobě nejstarší a nejmladší manažeři v Premier League. 38letý Southgate a brzy 67letý Ferguson. United mají šanci na 5é vítězství nad Teessiders v 101 ligovém zápase proti nim. V PL uhrálo Boro více bodů na Old Trafford(13), než na Riverside(9).

 

 Novinky:

Rio Ferdinand nebude hrát proti Boro kvůli zranění. Za trest pyká Patrice Evra. Od začátku by ale mohl nastoupit Dimitar Berbatov.

 

Obránce Boro David Wheater se těší na návrat do sestavy poté, co v pátek proseděl zápas na lavičce a sledoval prohru s Evertonem. Od začátku zápasu nastoupí možná i Afonso Alves. Zranění nepustí na hřiště Didiera Digarda.

 

Nominace:

 Man Utd: Van der Sar, Kuszczak, Amos, Neville, Vidic, O’Shea, Evans, Rafael, Ronaldo, Anderson, Giggs, Park, Carrick, Nani, Scholes, Fletcher, Gibson, Berbatov, Rooney, Tevez, Welbeck.

Middlesbrough: Turnbull, Jones, McMahon, Taylor, Grounds, Pogatetz, Huth, Wheater, Bates, Hines, Williams, Arca, Walker, Downing, Johnson, O’Neil, Aliadiere, Tuncay, Alves, Mido, Emnes

Sudí: Martin Atkinson (Yorkshire)
Bilance zápasů v PL na hřišti domácích: 6-4-3
Výsledek v minulé sezóně: 4:1

 

Můj tip: 3:1

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.