Stoke City 0:1 Manchester United

Na druhý svátek vánoční, kdy lidé většinou jsou s rodinou a užívají si vánoc, hráči Premier League hráli další kolo.

Manchester United se stal v neděli mistrem světa a dnes je čekal těžký boj se Stoke City na Brittania Stadium. Jenže zápas nebyl moc pohledný co se týče fotbalových akcí a střel, za to co se týče tvrdých soubojů a zákroků o ty určitě nouze nebyla.

Hned v první minutě mohli udeřit hráči Stoke, jenže Fuller tváří v tvář Van der Sarovi neuspěl a přestřelil vysoko nad. Poté se bojovalo hlavně uprostřed hřiště a zápas byl velmi vyhecovaný.

Manchester se ke střele moc nedostával a tak byl znovu Fuller velmi nebezpečný a obránci Manchesteru ho neuměli zastavit, když v 16. minutě jel sám na Sara, ale nizozemský gólman vyrazil na roh.

V 19. minutě jsme se poprvé dočkali autu Roryho Delapa, ale Edwin Van der Sar byl pozorný a bez problémů chytil míč do náruče.

V 25. minutě Manchester poprvé vystřelil na bránu po centru Garyho Nevilla, který byl velmi aktivní, hlavičkoval Rooney, ale Sorensen byl na místě.

Těsně před koncem prvního poločasu centroval Giggs a Delap ohrozil vlastního brankáře, ten si s tím poradil bez větších problémů. V nastaveném čase mohl Rooney překvapit po pěkné akci s Tevezem jenže z otočky netrefil ideálně balón a tak poločas plný žlutých karet skončil 0:0.

Po poločase byli evidentně hráči United nabuzení a plní instrukcí od Sira Alexe. Hned ve 47. minutě ohrozil Sorensena Tevez. V 58. minutě natáhl ke střele Paul Scholes, Sorensen měl co dělat, aby tuto střelu vyrazil. Hned z protiútoku zahrozil velmi aktivní Fuller, když vystřelil podobně jako před ním Scholes, ovšem i Van der Sar vytáhl perfektní zákrok. Poté se ujal autového vhazování Rory Delap a jako kdyby hráči United zapomněli na to, že je to velké nebezpečí, nechali hlavičkovat hráče Stoke a měli štěstí, že míč letěl těsně nad břevno.

V 64. minutě už jsme se mohli radovat, když Tevez obešel Sorensena, jenže rozhodčí zapískal offside, který byl velmi sporný.

67. minuta přinesla velmi pěknou fotbalovou akci, signál Potters zakončoval Delap, Sar vyrazil na roh. V 69. minutě měl Cristiano Ronaldo štěstí, že nebyl vyloučen, když oplácel tím, že nakopl protihráče. O tři minuty později byl Wilkinson vyloučen, když neudržel nervy a sundal nevybíravým způsobem Ronalda.

Na hřiště přišel Berbatov a posílil tím útok United. Hned ve 77. minutě mohl rozhodnout ovšem jeho hlavička skončila nad. Brzo na to jsme se už konečně mohli radovat – Carlos Tevez vstřelil gól v 83. minutě – po krásné akci Garyho Nevilla a Dimitara Berbatova, Tevez míč doklepl do poloodkryté brány.

Do konce zápasu se už nic moc nedělo a tak United vyhráli hubeným rozdílem 1:0.

Cresswell-21. min., Wilkinson-28.min, Fuller-43.min.,Whelan-87.min.