Ferguson: Ronaldo může být legendou

 Sir Alex Ferguson je přesvědčen, že Cristiano Ronaldo je na nejlepší cestě k tomu, aby se stal legendou ve fotbale a zapsal se do historie tohoto sportu.

 

 Ronaldo dostal před měsícem ocenění pro Nejlepšího Fotbalistu v Evropě a je na nejlepší cestě, aby získal další trofej, tedy pro Nejlepšího Fotbalistu na Světě.

 

Skvělé výkony Ronalda v minulé sezóně, kdy vstřelil 42 branek a s Manchesterem United vyhrál Double, mu dávají velké šance.

 

Forma Cristiana Ronalda sice ještě není tak dobrá jako v minulých sezonách, ale i přesto Sir Alex Ferguson věří, že pokuď Ronaldo ještě ukáže své umění, tak se zařadí po bok Maradony a Peleho.

 

" Cristiano je úžasný. Je velmi odolný a nebezpečný, když se jenom přiblíží k brance soupeře. Umí hrát skvěle oběma nohama a také skvěle hlavičkuje. Je trochu podobný legendárním středním útočníkům," řekl Ferguson.

 

" Má velké předpoklady k tomu, aby se stal legendou. Odpověd poznáme za pár let," dodal Ferguson.

 

Ferguson si myslí,  že Ronaldovi schází k nejlepším oceněním výkony za národní tým. Právě proto se nemůže rovnat s Maradonou, nebo Pelem, kteří v reprezentaci hráli skvěle.

 

" Když je v týmu taková hvězda, mladý hráč s velkým talentem, tak jeho umění velmi brzo exploduje, což se stalo i u Ronalda. Pele se trefil poprvé v reprezentaci v semifinále MS, když měl 17 let. Maradona také hrál v reprezentaci v 17 letech. Cristiano začal, když měl 18. Jsou si velmi podobní," řekl Fergie.

 

 " To, co Ronaldovi schází, je to, co zatím dokázat nemohl, tedy dlouhá a perfektní kariéra. Za pár let uvidíme, jestli je stejně dobrý, jako byli oni. Pele odehrál dvakrát finále MS, stejně jako Maradona. Portugalsko nemá takové možnosti, jako Argentina a Brazílie, takže se na něj musíte dívat přece jen jiným pohledem," zakončil Ferguson.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.