LDU Quito 0 – 1 Manchester United

Manchester United i v deseti hráčích dokázal porazit ve finále Mistrovství světa klubů v Japonsku LDU Quito 0:1 po brance Wayna Rooneyho ze 73. minuty.

V letošním roce už hráči United vyhráli tři velké trofeje. K titulu v Premier League a Lize mistrů ještě přidali titul pro nejlepší klub světa.

O zápase: V první půli byli hráči Manchesteru daleko lepší. Prakticky celý první poločas se hrál na půli LDU Quito, ale stejně nic pro United nepřinesl. Střely Teveze, Rooneyho ani Park ji-Sunga neskončily v brance i díky skvělému výkonu brankáře Cevallose.

Druhá půle už tak jednoznačná nebyla. Ve 49. minutě neudržel nervy Nemanja Vidic a ohnal se po soupeři za což si vysloužil červenou kartu.  V 55. minutě vyzkoušel brankáře Quita Cristiano Ronaldo ale opět všechno zmařil Cevallos. V 62. minutě vyzkoušel ze třiceti metrů Edwina Van Der Sara, Manso ale nizozemský brankář fantasticky vytěsnil na roh. V 70. minutě opět z velké vzdálenosti vystřelil William Araujo ale nizozemský brankář byl opět pozorný. O čtyři minuty později ale Rudí ďáblové odpověděli. Carrick přihrál na oblouček Cristianu Ronaldovi a ten bez váhání posunul na Rooneyho který nekompromisně zakončil ke vzdálenější tyči. V 83. minutě měli hráči Quita velkou šanci. Manso našel Bielera a ten stál sám proti Van Der Sarovi který ovšem střelu vychytal jako kdyby byl o 10 let mladší. V závěru zápasu se ještě hráči LDU snažili vyrovnat ale nedokázali ani vystřelit na branku Van Der Sara.

Manchester United tedy zaslouženě získal titul pro Mistra světa klubů. Velkou zásluhu měli na vítězství Wayne Rooney který v 74. minutě skóroval, Edwin Van Der Sar který chytil tři jasné góly a Cristiano Ronaldo který byl vyhlášen mužem zápasu.

Pořadí MS: 1. Manchester United