Rozhovor: Ryan Giggs ohledně losu LM

Ryan Giggs mluví ohledně losu Ligy Mistrů…

Ryane, jak jste potěšen tím, že se střetnete s Interem Milán?
Už se moc těším. V Lize Mistrů chcete hrát s nejlepšími týmy a Inter Milán mezi ně určitě patří. V posledních dvou letech vyhráli dvakrát italskou ligu a my znovu nastoupíme proti José Mourinhovi, takže je zde řada důvodů, proč se na utkání těšit.

V utkání se zase střetne Sir Alex s José Mourinhem…
Myslím si, že celému dvojzápasu se hodně budou věnovat média, jelikož se tito dva manažeři zase potkají. Oba jsou to velké osobnosti a v minulosti bylo kolem José Mourinha dost povyku. Snad se nám podaří uspět.

Jaký druh zápasu proti Interu očekáváte?
Bude to těžké. Italské týmy jsou na tom velmi dobře po technické stránce. Jejich obrany patří mezi ty nejlepší a vytvořit si šance bude velmi těžké.

Jaké jsou vaše vzpomínky na San Siro?
Na San Siro máme dobré i špatné vzpomínky, ale tentokrát snad budeme mít na zápas dobré vzpomínky. Nejprve budeme hrát u nich a až pak na Old Trafford, což může být pro nás výhoda. San Siro je jeden z nejlepších stadiónů se skvělými tribunami, které vás donutí předvést nejlepší výkon. Snad se nám to podaří.

Musíte mít dobré vzpomínky na čtvrtfinále Ligy Mistrů proti Inter v roce 1999…
Ano, byly to dva dobré zápasy, ačkoliv byly velmi těšné. Pamatuju si, jak Scholesy ke konci zápasu na San Siru vstřelil gól, což nás posunulo dál poté, co jsme je porazili na Old Trafford 2:0.

Co si myslíte o zbývajícím losu Ligy Mistrů?
Je tam pár velkých duelů a myslím si, že posledních 16 týmů v soutěži je v letošní sezóně opravdu silných. Několik velkých týmů bude muset vypadnout. Bude velmi těžké vyhrát tuto soutěž, tak jako vždycky. Nikomu se ještě nepodařilo obhájit titul a právě to je náš cíl.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.