Ferguson se těší na další střetnutí s Mourinhem

Sir Alex Ferguson se těší, že se zase střetne s José Mourinhem.

Páteční los osmifinále Ligy Mistrů v Nyonu Manchesteru United přiřadil Inter Milán vedený José Mourinhem. Skotský manažer má proti Mourinhovi ale špatnou bilanci, když se mu jej podařilo porazit pouze jednou. Naposledy se oba manažeři setkali v Lize Mistrů v roce 2004, kdy Mourinhovo FC Porto vyřadilo v osmifinále soutěže Manchester United. I přesto, že United vedli vždy s Chelsea tuhý boj o prvenství v Premier League, Sir Alex Ferguson uvádí, že má s Mourinhem dobré vztahy.

"Bude zajímavé narazit zase na Josého. Je to dobrý člověk se skvělou osobností a vždy jsem s ním vycházel dobře. Když byl ještě v Portu, tak nás vyřadil z Ligy Mistrů, takže doufám, že tentokrát budeme mít více štěstí", řekl Ferguson pro MUTV.

Ferguson věří, že italský tým bude pro United velkou překážkou v cestě za obhajobou titulu, ale také dodává, že jeho tým je schopný uhrát na San Siru dobrý výsledek do odvety.

"V posledních letech mají úžasný rekord v domácích zápasech, což mluví také za konzistenci jejich týmu. Mají ve svém týmu dostatek zkušeností a několik hráčů z Jižní Ameriky. Ve skutečnosti mají v týmu myslím jenom dva italské hráče. To samo už vypovídá o tom, že to bude těžké utkání, protože jihoameričtí hráči jsou v obranné fázi velmi dobří. Za poslední roky jsme hráli proti několika jejich hráčům a v minulém roce jsme proti nim nastoupili v přátelském utkání na Old Trafford. Takže o nich víme dost. Snad se nám podaří v prvním utkání uhrát dobrý výsledek, který nám dá naději na odvetu na Old Trafford", uvedl skotský manažer.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.