United-Gamba Osaka 5:3

V 11:30 nastoupil Manchester United v Mistrovství Světa klubů v Japonsku. Svěřenci Sira Alexe Fergusona porazili ve svém prvním zápase tým Gamba Osaka 5:3 a zajistili si účast ve finále, které se odehraje v neděli. United nastoupí proti LDU Quito.

Ferguson od prvních minut postavil velmi silný tým. Na hřišti byl Sar, Giggs, Ferdinand, nebo Scholes. Wayne Rooney, nebo Tomasz Kuszczak seděli na lavičce. Dimitar Berbatov nenastoupil, což bylo již před zápasem avizované.

Když budeme mluvit o soupeři, tak musíme říct, že v sestavě nemohl být Kimura, Fakmunato, Hirai, Sasaki nebo Hoshihara. Teď je čas začít…

V 6. minutě měl svou první šanci Cristiano Ronaldo, ale jeho střela byla příliš slabá na to, aby skončila za zády brankáře Osaky. O tři minuty později mohl Manchester United inkasovat, ale van der Sar byl na svém místě.

Postupem času měl více šancí japonský tým. Lucas, ani Bando ale proti Sarovi neuspěli.

Ve 28. minutě se dostali do vedení hráči United. Pěkná hlavička Vidice skončila v brance a United tedy vedli 1:0.

Osaka se ale nechtěla vzdát, takže v dalších chvílích útočila na branku Sara. Chyběla ale přesnost. V 45. minutě o sobě dal vědět Rio Ferdinand, který udělal chybu. Bando ovšem opět zakončil velice nepřesně.

Když už se zdálo, že sudí odpíská konec poločasu, objevil se najednou míč v síti Osaky. Ryan Giggs z rohu nacentroval míč na hlavu Cristiana Ronalda a United vedli 2:0.

Sudí dnešního zápasu, tedy Benito Archundia z Mexika nastavil už pouze jednu minutu.

Po patnáctiminutové přestávce oba týmy vyběhly na hřiště. Sir Alex Ferguson neudělal žádnou změnu. Rooney tedy musel ještě stále sledovat hru z lavičky.

Ve 48. minutě založili akci Nani s Ronaldem, ale střela Naniho byla zblokována.

V dalších minutách byla hra klidná. Hráči United drželi míč, se kterým se hodně mazlil uprostřed hřiště hlavně Scholes. Velkou šanci měl domácí Endo, ale to by musel trefit branku van der Sara.

Na další branku se diváci mohli podívat v 74. minutě. Chybu v obraně využil Yamazaki, který vstřelil branku na 1:2.

Odpověd byla ale velmi rychlá. Wayne Rooney, který před chvílí nahradil Teveze, vstřelil gól na 1:3.

O pár chvil později vstřelil další branku Darren Fletcher.  V této situaci byl Fujigaya bezmocný. 1:4!

Neskutečné poslední minuty dovršil další branku opět Wayne Rooney, který střelou po zemi zvýšil vedení United na 1:5.

Tempo hry bylo velmi rychlé, a tak přišla další branka. Penaltu po ruce Garyho Nevilla proměnil Endo. Japonští hráči se nechtěli smířit s porážkou. 2:5!

Když všichni očekávali konec zápasu, tak se z pravé strany dostal k zakončení Hashimoto. Střela VDS překvapila a skóre bylo 3:5!

Zápas na International Stadium Yokohama byl pro nestranného fanouška skvělý. Vítězství získal na svou stranu Manchester United. Skvělá hra v útoku a orší výkon v obraně- tak se dá jednoduše popsat hra United. Doufejme, že v nedělním zápase, kdy ve finále nastoupíme proti LDU Quito budou hráči United opět lepší, než jejich soupeř a získají pohár pro vítěze.

Gamba Osaka 3:5 Manchester United

Branky: Nemanja Vidić (28.), Cristiano Ronaldo (45+1.), Wayne Rooney (75.), Darren Fletcher (78.), Wayne Rooney (79. i 82.) – Masato Yamazaki (74.), Endo (pen.) (84.), Hashimoto (90+1.)

Žlutá karta: Wayne Rooney (82.)