Blog: Svět Wayna Rooneyho

Toto je můj třetí výlet s United do Japonska, na toto místo se vždy moc těším…

Podpora, kterou zde máme, je úžasná – na letišti nás vítaly stovky fanoušků, stejně tak jako v pondělí před hotelem, když jsme přijeli. Chceme zde předvést co nejvíce, abychom fanoušky pobavili a předvedli jim skvělou show. Snad se nám to podaří. Všichni hráči se ještě přizpůsobují na časový rozdíl po dlouhém letu z Anglie. V letadle se mi podařilo usnout na osm hodin, takže se necítím až tak špatně, ale stále ještě bude chvíli trvat než se aklimatizuju.

Myslím si, že ve skutečnosti tu není až tak horko, jaké bývá obvykle, když přijedeme na předsezónní tour do Asie, takže nám to může pomoct. Není tu sice taková zima jako v Manchesteru, ale nemá to do ní tak moc daleko.

Mezi tréninky a zápasy máte na těchto cestách vždy spoustu volného času. V úterý odpoledne jsme se všichni šli projít kolem přístavu Yokohama, což bylo fajn. Většinu volného času trávím sledováním DVD filmů, poslouchám iPod nebo hraju kulečník s mladíky v hotelu. Docela mi to jde, jednou jsem vyhrál, jednou prohrál.

Všichni už se těšíme na čtvrteční semifinále proti Gamba Osaka, ale víme, že to nebude lehké utkání. V přípravě na sezónu jsem kdysi hrál dvakrát proti Urawa Reds, což je stejně jako Gamba Osaka tým z J-League, a byl to těžký soupeř. Takže se musíme plně soustředit celých 90 minut utkání.

Že jsme v Japonsku znamená, že o víkendu nebudeme hrát ligu, ale určitě budeme sledovat výsledky. Minulý víkend nám docela vyšel, Liverpool i Chelsea remizovali a to jsme očekávali, že vyhrajou. Samozřejmě, že bychom byli rádi, kdyby jsme v Tottenhamu vyhráli a zmenšili náskok na špici, ale nakonec byl bod dobrý a další z těžkých utkání venku máme za sebou. Na špici je to stále hodně vyrovnané a v posledních týdnech jsme mohli vidět řadu zajímavých výsledků. Minulý víkend všechny týmy z "Big Four" remizovali a předtím ještě byl týden, kdy nikdo z "Big Four" neskóroval. Takže je to dost takové zapletené.

Ale nyní se plně soustředíme, aby jsme uspěli tady v Japonsku, a vyhráli trofej.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.