Preview: Tottenham – Manchester United

Manchester United se dnes v 17. kole Premier League představí na White Hart Line proti Tottenhamu. Zápas začíná v 18:30.

Tento zápas bude pikantní pro bulharského útočníka Manchesteru United Dimitara Berbatova, který na Old Trafford přišel právě z Tottenhamu za nepříjemných okolností. 27letý Berbatov bude zvědavý, jak na něj zareagují domácí fanoušci. Může se ale stát, že Berbatov do utkání vůbec nenastoupí, jelikož má zdravotní problémy s Achillovkou. Útočník se zranil minulý týden v utkání proti Sunderlandu a zápas LM proti Aalborgu musel kvůli zranění vynechat. Ferguson ale doufá, že Berbatov nakonec bude k dispozici, jelikož United zužují před dnešním utkání zdravotní komplikace a také suspendace některých hráčů. Mimo hru je definitivně Wayne Rooney, který má stop kvůli pěti žlutým kartám. Takže v základní sestavě se objeví Carlos Tevez. Pokud se nestihne dát do pořádku Dimitar Berbatov, budou United hrát pravděpodobně na jednoho útočníka, kterého bude podporovat ze zálohy Ryan Giggs. Do utkání by už měl nastoupit Cristiano Ronaldo, který proti Aalborgu nehrál, jelikož si léčil poraněný bok z utkání se Sunderlandem. Velmi nejistý je start bývalého hráče Tottenhamu Michaela Carricka, kterého trápí stehno, a do utkání s největší pravděpodobností nezasáhne. Ve středu zálohy by tak měl nastoupit Anderson spolu s Darrenem Fletcherem. V obraně nemůže hrát Patrice Evra, který má rovněž zápasový distanc kvůli pěti žlutým kartám. Evru nahradí v sestavě John O’Shea. Na pravém kraji obrany pak nastoupí Rafael. Zdravotní problémy má i Rio Ferdinand, kterého by mohl nahradit jako v minulém zápase Jonny Evans.

Harry Redknapp utrpěl v minulém zápase na White Hart Line první porážku, když Steven Pienaar zajistil Evertonu výhru 1:0. Od té doby Spurs vyhráli v Carling Cupu nad Watfordem, a v Premier Legaue zvítězili na hřišti West Hamu. Nejistý je start kapitána Ledleyho Kinga, který ještě není v takové kondici, aby zvládal dva zápasy týdně. V útoku by měli nastoupit Roman Pavlyučenko a Darren Bent. Fraizer Campbell hrát nemůže, jelikož je v Tottenhamu na hostování právě z Manchesteru United. Jamie O’Hara, který skóroval v minulém utkání s West Hamem, doufá, že dostane šanci v základní sestavě. Dlouhodobě zranění jsou obránce Alan Hutton a Giovanni Dos Santos.

Tip na výsledek:
1:1

Pravděpodobná sestava Manchesteru United:
Van der Sar – O’Shea, Ferdinand, Vidic, Rafael – Giggs, Anderson, Fletcher, Ronaldo – Berbatov, Tevez

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.