United 1:0 Sunderland

Ve včerejším zápase Manchester United nemohl i přes velkou převahu Sunderlandu vstřelit branku. Až v 91. minutě se to podařilo Vidicovi a Rudí ďáblové získali tři body.

Včera v 18:30 sudí odpískal začátek zápasu mezi Manchesterem United a Sunderlandem. Tým Sunderlandu už nevedl bývalý hráč United, Roy Keane, který odstoupil z funkce manažera. Na lavičku Manchesteru United usedl Carlos Tevez, který se během týdne ukázal perfektně v zápase proti Blackburnu, když dokázal vstřelit 4 góly. Společně s ním seděl na lavičce i v dobré formě hrající Anderson. Ferguson tento zápas musel sledovat z tribun, jelikož za kritizování sudího dostal trest.

Hned od prvních minut měl Manchester United kontrolu nad hrou a snažil se dostat přes obranu hostí. První velká šance byla hned v 12. minutě. Berbatov po získání míče, který mu patičkou přihrál Ronaldo, hned vystřelil. Bohužel doprostřed branku. Poté Cristiano Ronaldo ukázal skvělou individuální akci a 25 metrů před brankou byl faulován. Ronaldo rozehrál standartku na krátko, když přihrál Rooneymu, jehož střela ještě změnila směr, když jí tečoval Berbatov. Fulop se štěstím tento pokus vyrazil.

Další minuty měli hráčí United stále větší převahu. Velmi aktivní byl Evra s Rafaelem, ale obrana Sunderlandu odolávala. Svěřenci Sira Alexe Fergusona se snažili hrát na jeden dotyk. V 29. minutě Park s Rooneym opět rozhýbali obranu, ovšem Fulop byl na konci akce pozorný.

Poločas se blížil ke konci a ani agilní Rooney, Park, nebo Carrick nedokázali změnit skóre. Mezitím jsme na Old Trafford mohli slyšet hlasitě: Argentina, Argentina!- fanoušci nezapoměli na Apache a věřili, že on by měl dnes zápas rozhodnout. Do konce poločasu se už nic nestalo a týmy šly do kabin za stavu 0:0.

Druhý poločas začal podobně jako ten první. Rudí ďáblové stále útočili a drželi Sunderlandu v pevném obraném bloku.  Jejich branka ale byla začarovaná. Své rozcvičování v tuto chvíli ukončil Carlos Tevez. Právě on v 57. minutě za velkých ovací střídal Parka a měl pomoct United překonat obranu Sunderlandu. Když jsme měli za sebou hodinu hry, tak skvělou šanci promarnil Ronaldo, který dostal skvělou přihrávku od Berbatova, ale trestuhodně neproměnil. Ronaldo se v této šanci zranil a v 66. minutě musel střídat.

O chvíli později se na hřišti objevili také Anderson s Giggsem. Musíme přiznat, že hlavně Anderson hru oživil. V 70. minutě se dostal do šance Sunderland. Po střele Dioufa musel poprvé v utkání zasahovat van der Sar.

Minuty ubíhaly a ve fanoušcích a hráčích pomalu narůstala frustrace. Další šance vždy skončili na obraném bloku Sunderlandu. Jedna šance skončila na hlavě Berbatova, který ze 100% šance branku nedal. O chvíli později se mohl stát hrdinou Tevez, ale jeho střela šla vedle. Poslední minuty byly ve znamení ofenzívy United, stejně jako v celém zápase, ale hostům, kteří bránili celý zápas, se dařilo držet nerozhodný stav. Když to vypadalo, že zápas skončí remízou 0:0, tak se ke střele rozhodl Michael Carrick, který svou střelu vyslal do tyče. Míč se odrazil před branku, kde nebojácně vletěl Nemanja Vidic a zajistil United tři body! O 3 minuty později Mark Halsey ukončil zápas a Vidic se mohl společně s týmem radovat. Nikdo si před zápasem nemyslel, že United zachrání vítězství v nastaveném čase. Pochvalu zaslouží také Sunderlandu, který i přes svůj antifotbal bojoval s velkou silou, aby udržel alespoň bod.

Manchester United 1:0 SunderlandBranka: Nemanja Vidić (90+1.)
Žlutá karta: Rooney (90+2.)
Sudí: Mark Halsey
Diváci: 75 400