Manchester United porazil Blackburn 5:3

Manchester United porazil ve čtvrtfinále Carling Cupu Blackburn 5:3 hlavně díky čtyřem brankám Carlose Teveze.

Sir Alex Ferguson poslal do utkání jako obvykle řadu mladíků, v brance pak nastoupil Ben Foster. V útoku pak Carlos Tevez. Jako první ale zahrozili hosté, když hlavičku Warnocka musel vyrazit Foster po nedorozumění hráčů United v obraně. V 20. minutě zahrával rohový kop Ryan Giggs, k hlavičce se dostal Darron Gibson a jeho pokus musel na brankové čáře vytěsnit obránce Olsson. V 26. minutě se nejppve ještě zastřeloval Tevez, jehož rána šla těsně nad, ale jeho chvíle měla přijít až o chvíli později. V 35. minutě zahrával přímý kop Ryan Giggs, na zadní tyči našel Carlose Teveze, který hlavičkou otevřel skóre utkání – 1:0. Ve 40. minutě už to bylo 2:0, když si Luis Nani narazil s Tevezem a prostřelil Robinsona v brance Rovers. V závěru prvního poločasu měl ještě velkou šanci Nani, jehož střelu ale Robinson vyrazil. Do šaten se tak šlo za vedení United 2:0.

Do druhého poločasu nasadil Paul Ince útočníka Benedicta McCarthyho, což se ukázal jako dobrý tah. Jihoafrický útočník se střelecky prosadil v 48. minutě, když hladce prošel obranou domácích a střelou k pravé tyči nedal Fosterovi šanci – 2:1. O chvíli později už to ale zase bylo o dvě branky – Carlos Tevez pronikl do pokutového území a byl faulován Andre Ooijerem. K penaltě se postavil sám Tevez a střelou k pravé tyči zvýšil vedení United na 3:1. V 54. minutě se Carlos Tevez mohl radovat se svého hatrricku – po krásné kombinaci s Andersonem střílel do prázdné branky – 4:1. V 66. minutě se na hřiště dostal po zranění Paul Scholes. V 84. minutě se Blackburnu podařilo snížit – McCarthy vysunul Matta Derbyshire, který se obtočil kolem míče a skóroval – 4:2. V nastaveném čase se ještě více podařilo zdramatizovat zápas McCarthymu, který po přihrávce Derbyshire míč před Fosterem uklidil do branky – 4:3. Poslední slovo zápasu měl ale Carlos Tevez, který v 94. minutě po krásném pasu Andersona přidal svůj čtvrtý gól v utkání a stanovil tak skóre na konečných 5:3.