Manchester United porazil City 1:0

Manchester United zvládl manchesterské derby, když vyhrál nad City 1:0 brankou Wayna Rooneyho.

Do branky United se vrátil po pauze Edwin Van der Sar a v útoku se pak po zranění objevil Dimitar Berbatov. Do utkání vstoupili lépe hostující United, když v 8. minutě udělala Hartovi problémy lehká střela Rooneyho. V 12. minutě obrana City na poslední chvíli odvrátila nebezpečný centr Evry, který směřoval na Berbatova. V 22. minutě se do dobré střelecké příležitosti dostal Berbatov, který hlavičkoval po centru Rafaela, ale Hart stačil míč vytáhnout na roh. O čtyři minuty později se po zmatku v domácí obraně dostal ke střele Evra, bohužel těsně přestřelil. V 32. minutě málem udeřilo na druhé straně – po přímém kopu Garrida se ke střele dostal Ireland a těsně minul. O chvíli později pálil vedle i Brazilec Robinho. V 41. minutě Hamann dobře uvolnil Robinha, Van der Sar byl ale u míče včas. V 42. minutě udeřili hosté – střelu Carricka ještě Hart vyrazil, ale odražený míč se dostal k volnému Rooneymu, který pohodlně upravil míč do prázdné branky – 0:1. Pro Rooneyho to byla stá ligová branka v kariéře. Ke konci poločasu ještě nepřesně střílel Benjani.

V 50. minutě se ke střele dostal Kompany a těsně minul. O pět minut později Rooney dobře uvolnil Parka, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval kapitán domácích Dunne. O chvíli později na druhé straně mohl vyrovnat Benjani, jehož střela skončila těsně vedle pravé tyče. V 68. minutě United zahrávali rohový kop a Ronaldo nepochopitelně zahrál rukou, za což viděl druhou žlutou kartu v zápase a byl vyloučen. V 72. minutě se neujala ani hlavička Dunne. V závěru utkání se sice domácí pokoušeli vyrovnat, ale marně. Manchester United tak derby zvládl a vyhrál 1:0.