Manchester United porazil QPR 1:0

Manchester United porazil Queens Park Rangers 1:0 díky brance Carlose Teveze z pokutového kopu.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson poslal podle očekávání do zápasu řadu mladíků, včetně Rodrigo Possebona, který se vrací do sestavy United po zranění. V útoku pak nastoupil Carlos Tevez podporovaný Nanim a Parkem, dvojice Welbeck a Manucho zůstala pouze na lavičce náhradníků. Manchester svého soupeře zatlačil hned od začátku utkání a měl jasnou převahu, kterou mohl v 15. minutě korunovat brankou Carlos Tevez, ale jeho střelu Radek Černý dobrým zákrokem zlikvidoval. V 23. minutě se dostal do dobré pozice záložník Parejo, ale se svou šancí naložil trestuhodně. O minutu později musel Černý opět zasahovat, tentokrát proti střele Andersona. Dorážející Park se už k míči nedostal. O další chvíli později zkoušel své štěstí z dálky obránce Rafael, bohužel přestřelil. V 33. minutě se pak ke střele po rohovém kopu dostal Rodrigo Possebon, ale Černému starosti dělat nemusela. O dvě minuty později už ale český brankář zasahovat musel, tentokrát proti střele Parka, kterému přihrával Tevez. O další dvě minuty později si Černý bez problémů poradil s hlavičkou Jonny Evanse po rohovém kopu Naniho. V 40. minutě přihrál O’Shea Tevezovi a ten v dobré pozici těsně minul. Na druhé straně si poradil s centrem z přímého kopu brankář Kuszczak. První poločas tak na Old Trafford skončil bez branek.

Hned v úvodu druhého poločasu nepřesně pálil Nani z levého křídla. V 49. minutě zahrával přímý kop Anderson, ale pouze do náruče hostujícího brankáře. O minutu později si Černý poradil s ne moc prudkou střelou Parka. V 56. minutě byl blízko branky Park po akci Rafaela, ale jeho střelu zastavila tyč. Manchester se dostal do tlaku a v 59. minutě musel Černý vytáhnout skvělý zákrok, aby vyrazil Tevezovu střelu na roh. V zápětí pálil také Gibson, ale vedle. V 62. minutě Černý vyrazil nepříjemnou střelu Andersona a míč pak odkopl do bezpečí obránce Ramage. Český brankář si poradil i se střelou Gibsona z 68. minuty. V 72. minutě se výjimečně dostali do šance i hosté, Blackstock po centru Ledesmy hlavičkoval vedle. O dvě minuty později přišel klíčový moment utkání – Nani přihrál novému muži na hřišti Danny Welbeckovi a ten byl v pokutovém území faulován Ramagem. Rozhodčí Phil Dowd nařídil pokutový kop, který bez problémů proměnil Carlos Tevez, když poslal Černého na opačnou stranu – 1:0. O chvíli později mohl Tevez přidat další branku, tentokrát ale jeho střela šla hodně mimo. V 80. minutě sice hlavička Ledesmy skončila v brance, ale gól nebyl kvůli ofsajdu uznán. V další šanci domácích se v 83. minutě objevil Nani, jehož střelu Černý zlikvidoval. V závěru utkání si Černý ještě poradil se střelami Parka, Naniho a Teveze. Manchester United tak nakonec postoupil po výhře 1:0 do dalšího kola Carling Cupu.