Manchester United prohrál s Arsenalem 2:1

Manchester United prohrál v sobotním utkání s Arsenalem 2:1 poté, co neproměnil řadu šancí.

Sir Alex Ferguson postavil na pravý kraj obrany Garyho Neville, později se ale ukázalo, že to nebylo ideální řešení. Hned v první minutě zahrál malou domů Gael Clichy a United tak měli výhodu nepřímého volného kopu. Anderson ale zeď nepropálil a dorážející Michael Carrick střílel těsně vedle. V 8. minutě sice skóroval Dimitar Berbatov, který dorážel střelu Wayna Rooney, ale stál v ofsajdu a gól tak nemohl platit. O chvíli později neuspěl z přímého kopu Ronaldo, když střílel vedle levé tyče. O minutu později málem udeřilo na druhé straně, když velmi nebezpečně hlavičkoval Bendtner. Za chvíli letěl do pokutového území United další nebezpečný centr, ale tentokrát Bendtner ani Walcott na míč nedosáhli. V 18. minutě se po skvělé kombinaci hostujících hráčů dostal ke střele Wayne Rooney, který bohužel z vyložené pozice přestřelil. Nedáš, dostaneš! V 23. minutě se po odraženém míči dostal ke střele Samir Nasri, ta byla ještě tečována Nevillem a skončila v síti – 1:0. V 34. minutě se o vyrovnání pokoušel po individuální akci Park, Almunia jej ale vychytal. V závěru poločasu nejprve nepřesně pálil Walcott a poté přímo do náruče brankáře Almunii Anderson.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí hráči, když přidali další branku – po chybě obrany Manchesteru se ke střele opět dostal Samir Nasri a ani tentokrát nedal Van der Sarovy šanci – 2:0. Hned v zápětí mohl snížit Ronaldo po přihrávce Parka, ale z dobré pozice pálil mimo. V 56. minutě to zkoušel opět Rooney, ale bez úspěchu. Španělský brankář Arsenalu vychytal anglického útočníka i v 62. minutě. Poté se dostal na hřiště Rafael, který nahradil nevýrazného Garyho Neville. V 78. minutě musel ze hřiště brankář Almunia, který se zranil po střetu s Michaelem Carrickem. Osm minut před koncem utkání musel Van der Sar zasahovat proti střele Bendtnera. V závěru utkání se Manchesteru United alespoň podařilo snížit – po odraženém míči se ke střele dostal Rafael a umístěnou střelou vstřelil svůj první gól v Premier League. V nastaveném čase se sice ještě Manchester snažil vyrovnat, ale marně. Poté, co neproměnil řadu vyložených šancí, prohrál s Arsenalem 2:1.