Celtic Glasgow-Manchester United 1:1

Manchester si včera mohol zaistiť postup do vyraďovacej fázy Champions League. Do cesty sa mu však postavil škótsky Celtic Glasgow a pripravil anglického majstra o dva body…

O vedúci gól hostí sa postaral McDonald a naši už dokázali výsledok len korigovať, keď sa v závere zápasu presadil Ryan Giggs.

Sir Alex trochu obmenil zostavu a na ihrisko sa tak dostali viacerí hráči z lavičky. Do brány sa prekvapivo dostal Ben Foster, ktorý je pre nás momentálne až treťou alternatívou po Holanďanovi Van Der Sarovi a poliakovi Tomaszovi Kusczakovi. Na pravom kraji obrany dal SAF prednosť mladučkému Rafaelovi, ktorý patrí k najmilejším prekvapeniam mužstva tejto sezóny. Na ľavom kraji obrany nahradil Patrica Evru írsky univerzál John OShea, stred obrany zostal nezmenený a aj v tomto zápase dostala prednosť stopérska dvojica Ferdinand-Vidic. Do zápasu nastúpil Michael Carrick, ktorý odohral celý zápas po zranení. V útoku dostal prednosť Carlos Tevez pred Waynom Rooneym a Dimitarom Berbatovom, ktorý zostali len na lavičke náhradníkov.

Manchester začal aktívne a hneď v úvode si vytvoril aj niekoľko dobrých gólových príležitostí. V tretej minúte kopali hráči United rohový kop, lopta sa dostala až k Ronaldovi, jeho dobre mierenú strelu však zblokoval hráč súpera. V 10 minúte to bol opäť Manchester ktorý sa pokúsil ohroziť bránu Celticu. Ronaldo si postavil loptu a z priameho kopu poslal loptu na bránu súpera. Tá síce v bráne neskončila, no len o niekoľko centimetrov minula brvno brány Artura Boruca.

Ďalšie minúty už patrili škótskemu majstrovi. V 13.minúte sa k lopte dostal McDonald a po prihrávke od Maloneyho lobom prekonal bezmocného Bena Fostera. 1:0 pre Celtic. Manchester v tej chvíli pridal na obrátkach a o ďalšiu šancu sa postaral Rio Ferdinand, ktorý po rohovom kope v superšanci nedokázal poslať hlavičkou loptu do siete a stav tak zostal nezmenený. Celtic sa následne stiahol do obrannej ulity a pokúšal sa narúšať rozohrávku európskeho šampióna už v strede ihriska. Čiastočne sa mu to aj darilo, keďže do konca polčasu sme už toho veľa nevideli.

Fergie po prestávke nechcel nechať nič na náhodu a rozhodol sa vystriedať dovtedy nevýrazného Naniho. Jeho miesto zaujal Dimitar Berbatov. Zo strany United šlo o jednoznačný ťah vsadiť na útočnú kartu a pokúsiť sa otočiť nepriaznivý stav stretnutia. Na začiatku druhého polčasu sa o zmenu pokúsil Cristiano Ronaldo, jeho strelu z 30 metrov však Artur Boruc dokázal vytlačiť na roh. Nepresadil sa ani Dimitar Berbatov ktorý sa v 56 minúte dostal k odrazenej lopte, no jeho následná dorážka skončila len v náruči poľského brankára. V 66.minúte sa do zápasu dostal Patrice Evra, ktorý vystriedal skvelo hrajúceho Rafaela. Hostia začali byť čoraz nervóznejší no márne sa snažili presadiť proti dobre organizovanej obrane súpera. Všetky akcie zvyčajne končili už na hranici pokutového územia, z ktorých následne ťažil súper a pokúšal sa o rýchle breaky. 20 minút do konca prišiel našu ofenzívu oživiť Wayne Rooney a už o niekoľko minút poslal jedovatú strelu na bezchybne chytajúceho Boruca. Ani tá však gólom neskončila. V 84.minúte sme sa však napokon dočkali, keď po Ronaldovej strele brankár loptu vyrazil priamo pred nášho kapitána a ten nemal problém loptu doraziť do siete.  Rozhodnúť mohol v nadstavenom čase Berbatov, v pokutovom území však jeho strele z otočky  chýbala presnosť a zápas tak dospel do konca. Celtic zaznamenal veľký úspech a je nutné dodať, že jeho oporou bol hlavne bezchybne chytajúci Artur Boruc. Zápas napokon skončil remízou 1:1.

Manchester United: Foster; Rafael (Evra 66), Ferdinand, Vidic, O’Shea; Ronaldo, Fletcher, Carrick, Nani (Berbatov 46); Giggs, Tevez (Rooney 71)
Žlté karty: Nani

Celtic: Boruc; Hinkel, Caldwell, McManus, Wilson; Brown, Hartley, Robson, Maloney (O’Dea 76); McDonald (Hutchinson 82), Sheridan (Donati 64)