Preview: Celtic – Manchester United

Celtic se pokusí v dnešním utkání Ligy Mistrů proti Manchesteru United zopakovat výsledek před dvěma roky, kdy United porazil 1:0.

Celtic Glasgow před dvěma roky porazil v Parkheadu Manchester United 1:0 brankou Shunsuke Nakamury z přímého kopu a v utkání se blýskl i polský brankář Artur Boruc, který chytil penaltu. Celtic bude chtít tento výsledek určitě zopakovat, jelikož pokud prohraje, bude vyřazen z vyřazovací části Ligy Mistrů. Pokud by navíc United zvítězili, zajistili by si s předstihem postup do další fáze LM. Celtic navíc bude chtít odčinit porážku 3:0 z Old Trafford starou dva týdny.

Manažer Celticu Gordon Strachan má stále potíže se sestavením útoku. Jan Vennegoor of Hesselink, Georgios Samaras a Chris Killen jsou stále zranění. Do základní sestavy by se měl vrátit Shunsuke Nakamura, který v posledním zápase skotské ligy odpočíval. Dalšími zraněnými hráči Celticu jsou Glenn Loovens a Marc Crosas. Gary Caldwell nastoupil na Old Trafford v záložní řadě, ale v dnešním utkání by se měl přesunout do středu obrany.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson svůj tým oproti zápasu na Old Trafford dost obmění, jelikož chce dát volno některým hráčům, ale i tak pomýšlí na výhru, která by anglickému celku zajistila s předstihem postup do další fáze Ligy Mistrů. Ferguson nechal odpočívat brankáře Van der Sara a do branky by se tak měl postavit Ben Foster, pro kterého to bude debut v Lize Mistrů. Mimo hru jsou i obránci Gary Neville a Wes Brown a na pravém kraji obrany by tak měl nastoupit mladý Brazilec Rafael da Silva. Ve středu zálohy by měl opět nastoupi Michael Carrick, který už je po zranění v pořádku, a potřebuje se dostat do zápasové kondice. Vedle Carricka by se mohl objevit Darren Fletcher, definitivně mimo hru jsou Owen Hargreaves a Paul Scholes. Do základní sestavy by mohli nakouknout i Ryan Giggs a Park Ji-Sung, zatímco v útoku by vedle Dimitara Berbatova mohl nastoupit Carlos Tevez.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.