Rozhovor s Patricem Evrou

Zde najdete rozhovor s jedním z nejspolehlivějších hráčů Manchesteru United Patricem Evrou.

Nemáš v této fázi strach z náskoku Chelsea a Liverpoolu?
Ne, je ještě brzo. Liga není běh na krátkou trať, ale je to maratón. Samozřejmě, že Liverpool a Chelsea začali dobře, ale je to o tom, komu se bude dařit v závěru, ne na začátku.

Jak jsi spokojen se svojí formou? Vypadáš, že hraješ ve stejné formě jako v minulé sezóně…
Nebylo to lehké, zmeškal jsem většinu předsezónní přípravy, jelikož jsem byl na mistrovství Evropy. Když jsem ale přišel zpátky, cítil jsem se dobře a jistě, zvláště poté, co jsme dokázali minulou sezónu, ale musíte být opatrní, protože i přes úspěch z minulosti na sobě musíte neustále pracovat. Na začátku každé sezóny si říkám: "Patrice, nic si nevyhrál". Tímto způsobem se udržuji plně soustředěný na to, abych pomohl týmu vyhrát co nejvíce trofejí. Když jste mistři, je těžší udržet trofeje, ale každé ráno myslím na to, jaká je to skvělá výzva.

Dalo ti podepsání nového kontraktu v létě něco navíc?
Byl to skvělý pocit a bylo to lehké rozhodnutí. Mým záměrem bylo vždy zůstat v United a i klub chtěl, aby zůstal. Chci vyhrát více trofejí a vím, že tady je to pravé místo, kde se mi to může podařit.

Vypadá to, že jsi se vyvinul v kompletního levého obránce, ale je přece jenom něco, kde se ještě musís zlepšovat?
Chci pokračovat ve skvělé obraně, ale v této sezóně bych chtěl určitě vstřelit více branek. Vím, že mám na to schopnosti, ale zatím se mi to v United moc nedařilo. Samozřejmě, že na prvním místě jsem obránce a potřebuji, abych svjí práci dělal dobře, ale doufám, že budu mít příležitosti k tomu, abych vytvořil nebo vstřelil nějaké branky.

Každý den v tréninku nastupuješ proti nejlepším fotbalistům na světě, jak to pomáhá tvé hře?
Když hrajete proti hráčům jako jsou Ronny, Wayne, Carlos nebo Berba, pak se nikoho nebojíte. Všichni to jsou špičkoví hráči a každý den, co s nimi trénuji, cítím, že se lepším. Pamatuji si, že v minulé sezóně jsme hráli proti Barceloně a měl jsem hlídat Messiho, ale před zápasem jsem byl sebevědomý a jistý, protože to nebylo nic nového.

Za United si už odehrál přes 100 zápasů, jak by si zhodnotil své dosavadní působení v klubu?
Každý den děkuji Bohu za to, že mohu žít tento sen. Mnoho hráčů by strašně rádo hrálo za tento skvělý klub, ale pouze pár z nich má tuto šanci. Proto pokaždé, když vyběhnu na trávník, tak se snažím respektovat rudý dres tím, že tvrdě pracuji a užívám si každou minutu. Je neuvěřitelné, že jsem odehrál už 100 zápasů, ale doufám, že jich bude ještě mnohem více.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.