Manchester United porazil Hull City 4:3

Manchester United v dnešním utkání porazil Hull City na domácím hřišti 4:3.

Na pravém kraji obrany tentokrát nastoupil zkušený Gary Neville, do středu zálohy se pak po zranění vrátil Michael Carrick. United měli skvělý start do utkání a již ve 3. minutě se dostali do vedení – Ronaldo si narazil s Berbatovem a střelou k pravé tyči otevřel skóre – 1:0. V zápětí mohl vyrovnat Geovanni, ale z přímého kopu pálil hodně nepřesně. V 17. minutě střílel nad Wayne Rooney po autovém vhazování Neville. V 23. minutě se hostům podařilo vyrovnat – na centr z přímého kopu Andy Dawsona si skvěle naběhl Cousin, přehlavičkoval Evru a Van der Sarovy brance United nedal šanci – 1:1. Tento stav však vydržel pouze do 29. minuty utkání. To Berbatov přihrál Michaelu Carrickovi a ten levačkou trefil stejné místo jako Ronaldo při první brance – 2:1. O dvě minuty později vyslal Berbatov do šance Ronalda, ten však trefil přímo hostujícího brankáře. V 41. minutě se k hlavičce dostal Rooney, mířil bohužel nepřesně. V 44. minutě domácí přidali třetí gól – Nani zahrával rohový kop a Cristiano Ronaldo hlavičkou přidal svůj druhý gól v zápase – 3:1.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji opět domácí, když v 49. minutě našel Wayne Rooney Dimitara Berbatova a ten jen o pár centimetrů minul levou tyč Myhillovi branky. V 54. minutě mohl zkompletovat svůj hattrick Ronaldo, to by však ovšem musel trefit branku. O dvě minuty později byl Ronaldo ještě blíže hattricku, když jej krásně uvolnil přihrávkou Anderson a portugalský reprezentant postupoval sám na brankáře, na poslední chvíli ho ale zablokoval jeden z obránců Hullu. V 57. minutě se už ale skóre opět měnilo – Wayne Rooney zahrál rohový kop přímo na nohu Nemanji Vidice a ten prostřelil hostujícího brankáře – 4:1. Vše nasvědčovalo tomu, že Manchester utkání v poklidu dohraje a přidá další branky. Opak byl ale pravdou. Nejprve v 69. minutě přehodil Van der Sara střídající Mendy a snížil na 4:2. O pár minut později musel holandský brankář zasahovat proti střele Geovanniho, stejně tak jako v 80. minutě v případě Halmosiho. V zápětí v pokutovém území fauloval Rio Ferdinand Mendyho a kopala se penalta, tu bezpečně proměnil Geovanni, snížil na 4:3 a domuácí se začali strachovat o výsledek. Na hřišti to pak začalo jiskřit a mohli jsme vidět několik ostrých faulů, které byly odměněny žlutými kartami. Závěr zápasu si ale už Manchester pohlídal a získal tak nakonec tři body za výhru 4:3.

3. a 44. Ronaldo, 29. Carrick, 57. Vidic – 23. Cousin, 69. Mendy, 82. Geovanni (pen)