United 1:1 Everton

Manchester United pouze remizoval v Goodison Parku s domácím Evertonem 1:1. Za Rudé ďábly skóroval Darren Fletcher, ale bod pro Toffies zařídil svou brankou Marouane Fellaini.

V tomto zápase Sir Alex Ferguson spoléhal na podobnou sestavu, která hrála minulý týden proti West Bromwich Albion. Wes Brown byl jedinou změnou v sestavě. Na lavičku se opět posadil Carlos Tevez. V sestavě Toffies bylo velkým oslabením zranění Tima Cahilla, ale potěšující fakt byl, že jsme mohli vidět hned tři bývalé hráče Manchesteru United: Louise Sahu, Phila Nevilla a Tima Howarda.

Zápas rozehráli hráči Manchesteru United, kteří od prvních minut kralovali na hřišti. Již v šesté minutě rozehrávali hráči Evertonu rohový kop, ale ten nevyužili. V 7. minutě ukázal skvělou individuální akci Ryan Giggs a chvíli poté také Park, který ale mířil vysoko nad branku. O několik minut později se odvážil zaútočit Everton. Louis Saha dostal míč na hranici pokutového území, ale skvěle mu do střely skočil Wes Brown.

V 13. minutě utíkal do útoku Pienaar, který nahrál Artetovi. Ten celou akci pokazil přihrávkou do středu pokutového území, kde byli hráči United. Hned po první čtvrthodině hry jsme mohli pochválit oba týmy za aktivní hru, kteoru předváděli.

V 22. minutě našel krásně přihrávkou Ryan Giggs Darrena Fletchera, který nedal Timu Howardovi žádnou šanci. Manchester United tedy vedl 1:0!

Několik minut poté střílel Cristiano Ronaldo z 25 metrů, ale Howard vyrazil reflexivně míč na rohový kop. Za chvíli Ryan Giggs ukázal, že v dnešním zápase je prozatím nejlepším hráčem. Po jeho skvělé individuální akci vystřelil technicky na bývalého brankáře Manchesteru United, ale ten se blýskl skvělým zákrokem. V těchto momentech zápasu Unite dhru kontrolovali a nepouštěli Everton do žádné šance.

V 30. minutě dostal žlutou kartu za faul na Louise Sahu Nemanja Vidic. O dvě minuty později duo Rooney-Berbatov mohlo pojistit vedení, ale Dimitar trefil pouze Howarda. Před koncem prvního poločasu měl ještě po chybě Vidice velkou šanci Yakubu, ale ani on nedokázal vyrovnat. První poločas tedy skončil a všichni museli uznat, že Manchester United měl velkou převahu.

Druhý poločas byl pro fanoušky United velmi šokující. Viděli totiž hráče United, kteří byli naprosto bezradní a několik minut nemohli vyvést míč na polovinu soupeře. Od začátku druhého poločasu měli jasnou převahu domácí. Samozřejmě to nabudilo domácí fanoušky. V 52. minutě měl šanci Dimitar Berbatov, ale byl faulován Philem Jagielkou, který viděl za tento faul žlutou kartu.

V 55. minutě začali hráči United stále více chybovat, k čemuž dopomáhal také mokrý trávník. Nejprve Wes Brown vytvořil šanci pro Artetu, který nahrával ještě Fellainimu, jehož střela byla zblokována Darrenem Fletcherem. O chvíli později jsme na hřišti viděli spršku emocí. Po ostrém faulu na Cristiana Ronaldo viděl žlutou kartu Phil Neville. Další chyby dělal hlavně Rio Ferdinand.

Za pár minut bylo vyrovnáno. Phil Neville centroval do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Fellaini a umístil míč za záda Van der Sara.

O 120 sekund později mohlo být ještě hůř. Rio Ferdinand jako na zaltém podnosu připravil míč pro Yakuba. Tentokrát United zachránila tyč, ale halvně skvělý zákrok Van der Sara. V 67. minutě jme viděli první změnu na straně United. Ze hřiště odešel bojovný Park a na hřiště přišel Anderson. Pár minut poté jsme viděli další emotivní situaci. Wayne Rooney přímo před zraky diváku Evertonu políbil znak Manchesteru United. Toto je prostě celý Wazza.

Další minuty byly velmi nudné, jelikož ani jeden tým si nedokázal vytvořit dobrou šanci. Během sedmi minut jsme viděli další změny na hřišti. Ze hřiště odešel Rooney, kterého nahradil Nani a skvělého Fletchera vystřídal Tevez. Šest minut před koncem normální hrací doby našel skvělou přihrávkou Anderson Cristiana Ronalda. Jeho střela byla ale zblokována v poslední chvíli Josephem Yobem.  V 87. minutě Cristiano Ronaldo mohl zařídit 3 body pro Manchester United, ale neskutečně přestřelil z 13 metrů. V nastaveném čase vystřídal také Everton. Saha odešel a na jeho pozici přišel Anichebe. Ještě v 95. minutě fanoušci United věřili, že po odpískání faulu má Cristiano Ronaldo šanci z 30 metrů vstřelit z přímého kopu branku. Míč se ovšem po střele odrazil od jednoho z hráčů Evertonu a pro United to byl pouze roh, který již nestihli rozehrát, protože sudí odpískal konec zápasu.

Určitě je škoda, že United ztratili dva důležité body, protože po prvním poločase to vypadalo, že Manchester United má vše pod kontrolou. Chyby v obraně nás ale položily na kolena. Everton 1:1 United.

Everton 1:1 Manchester UnitedBranky: Marouane Fellaini (63.) – Darren Fletcher (22.)
Žluté karty: Phil Jagielka (52.), Phil Neville (59.), Marouane Fellaini (90+3.) – Nemanja Vidić (30.), Wayne Rooney (69.), Wes Brown (84.)