Manchester United porazil Celtic 3:0

Manchester United zvládl „Bitvu o Británii“ a porazil Celtic Glasgow v pohodě 3:0.

Manchester United nastoupil do utkání bez obránce Rio Ferdinanda, kterého nahradil mladík Jonny Evans. Domácí hráči zatlačili soupeře hned od prvních minut a poprvé zkusil brankáře Boruce ohrozit nepřesnou střelou Ronaldo. O šest minut později musel na druhé straně zasahovat Van der Sar proti střele McGeadyho. V 14. minutě založili hráči Manchesteru dobrý protiútok, bohužel finální centr Gary Neville byl hodně nepřesný. O čtyři minuty později sklidil ovace publika Wayne Rooney, který po centru Naniho pálil z akrobatické pozice. V 19. minutě musel Van der Sar vytáhnout další zákrok proti střele Caldwella z voleje. V 28. minutě přiťukl Berbatov míč Ronaldovi, ale ten střílel těsně vedle pravé tyče. O dvě minuty později se už ale domácí branky dočkali – Nani zahrával rohový kop, míč se dostal k Johnu O’Shea, ten ho prostrčil na Berbatova, který jej usměrnil mezi nohy brankáře Boruce – 1:0. Opakovaný záznam ale ukázal, že bulharský útočník stal v době přihrávky v ofsajdovém postavení. V 34. minutě Berbatov připravil dobrou střeleckou pozici pro Andersona, ten s ní ale naložil trestuhodně. V 39. minutě musel Boruc zasahovat proti tvrdé střele Rooneyho, který byl v celém utkání velmi aktivní. O chvíli později zkoušel hostujícího brankáře marně obstřelit Nani. V 44. minutě si málem dali domácí, konkrétně O’Shea, vlastní gól, když se snažil odkopnout míč po centru Nakamury. V nastaveném čase prvního poločasu se ještě do velké šance dostal Fletcher, ale v dobré pozici přestřelil.
Do druhého poločasu vstoupili hráči Manchester United opět velmi aktivně a v 51. minutě se dočkali další branky – Cristiano Ronaldo zahrával přímý kop, míč brankář Boruc vyrazil pouze přes sebe, a dobíhající Berbatov měl lehkou práci, když střílel do prázdné branky – 2:0. O pár minut později už to mohlo být 3:0, ale Rooney po přihrávce Berbatova z dobré pozice přestřelil. Rooney se branky ale přece jenom dočkal. V 76. minutě rozjel akci střídající Carlos Tevez, přihrál Rooneymu a ten střelou k tyči vstřelil třetí branku United – 3:0. Poté ještě mohl zvýraznit vedení Rudých ďáblů Nani, ale jeho pokus skončil vedle branky. Zápas tak nakonec skončil zaslouženou výhrou United.