Manchester United-West Bromwich Albion 4:0

Manchester dnes nastúpil k domácemu zápasu proti West Bromwichu Albion. Podľa očakávaní sme zápas dotiahli do úspešného konca.

Zápas ako sa ukázalo, nebol práve najľahší, keďže West Bromwich sa snažil svojho papierového favorita zaskočiť a prvý polčas bol predovšetkým z našej strany o vyčkávaní. WBA spoliehal predovšetkým na výborne chytajúceho Scotta Carsona, ktorý sám vychytal niekoľko gólových príležitostí súpera .Manchesteru sa podarilo vstreliť gól takmer po hodine hry. Strelcom nebol nik iný ako Wayne Rooney. Po úvodnom góle ako by sa do našej hry vrátil pokoj, z ktorého následne pramenili góly Ronalda, Bebatova a v nadstavenom čase upravil na konečné skóre Luis Nani.

Wayne Rooney podal excelentný výkon, keď doslova sám zariadil víťazstvo Manchesteru. Potvrdil tak svoju stúpajúcu formu z posledných zápasov. Patrice Evra striedal ešte v prvom polčase, keď sa mu podarilo privodiť si zranenie. Sir Alex Ferguson šetril niekoľkých kľúčových hráčov, keďže v stredu na nás čaká zápas Champions League so Celtikom Glasgow a na lavičke tak ostali Carlos Tevez, Anderson, Wes Brown či Luis Nani, ktorý v 70 minúte nahradil Park Ji Sunga. Prvý polčas bol z našej strany nepríliš príťažlivý, hre chýbala myšlienka, ukázalo sa, ako dôležitý je pre našu hru Paul Scholes či Michael Carrick. Jediný ktorý dvíhal morálku tímu bol už spomínaný Wayne Ronney. V 30 minúte sa dostal do pokutového územia zbavil sa Zuiverloona a nekompromisne poslal loptu k vzdialenejšej tyči. Gól však hlavný rozhodca Mark Halsey neuznal kvôli útočnému faulu domáceho útočníka. Aj naďalej sme sa snažili držať iniciatívu zápasu pevne vo svojich rukách, no výraznejšie šance sme si nevytvorili. Zaujalo najmä zranenie Patrica Evru, ktorý bol nútený striedať už 10 minút pred prestávkou. Na jeho miesto prišiel John O´Shea. Do konca polčasu sa už toho veľa neudialo a hráči odchádzali do kabín za stavu 0:0.

Druhý polčas začal opäť v réžii United. Ďalšiu šancu si opäť vytvoril Wayne Rooney ktorý sa neustále pokúšal prekonať vynikajúceho Scotta Carsona. Jeho strela z 56 minúty ale gólom neskončila. Zlom v zápase nastal v 65 minúte, kedy sa k lopte dostal bulharský sniper Dimitar Berbatov poslal prihrávku Rooneymu, ktorý sa kľučkou zbavil protihráča a prekonal dovtedy bezchybného Scota Carsona. 1:0 pre United. Na druhý gól si museli diváci počkať do 70 minúty. Po spolupráci R+R skóroval druhý zmieňovaný Cristiano Ronaldo. 2:0 pre United. V priebehu niekoľkých minút potom Scott Carson lovil loptu zo svojej siete už tretikrát. Nani unikol po pravom krídle, poslal center do pokutového územia na ktorý síce nedosiahol Park Ji Sung no k zakončeniu sa dostal Dimitar Berbatov. 3:0 pre Manchester. Manchester začal kontorolovať hru a West Bromwich sa k lopte dostával len sporadicky. Skóre uzavrel striedajúci Luis Nani ktorý upravil na 4:0 čo znamená, že si pripisujeme povinné tri body a patrí nám štvrté miesto v tabuľke.

MANCHESTER UNITED: Van der Sar; Rafael (Neville 65), Ferdinand, Vidic, Evra (O’Shea 36); Ronaldo, Fletcher, Giggs, Park (Nani 70); Berbatov, Rooney.

WEST BROMWICH ALBION: Carson; Zuiverloon, Donk, Olsson, Robinson; Morrison, Valero, Greening, Koren (Moore 72), Brunt; Bednar (Miller 53).

Diváci: 75,451