Rooney není spokojen s počtem zápasů

Wayne Rooney je zklamán tím, že za anglickou reprezentaci neodehrál ještě ani 50 utkání.

Pokud útočník Manchesteru United nastoupí v sobotním utkání proti Kazachstánu, bude to pro něj 47. start v dresu anglické reprezentace. Je to docela obdivuhodné číslo na to, že je Rooneymu teprve 22 let. Bude to nejmladší hráč v historii Albionu, který dosáhne padesáti zápasů za reprezentaci. Rooney navíc zmeškal řadu reprezentačních zápasů kvůli zranění a suspendací a také kvůli tomu, že Anglie nepostoupila na EURO 2008.

"Jsem docela zklamaný počtem odehraných zápasů. Zmeškal jsem řadu zápasů kvůli zranění a suspendací, ale pokud by šlo vše dobře, mohl jsem mít odehraných už 60 zápasů. Cítím, že jsem mohl mít odehraných mnohem více zápasů", řekl Rooney.

Anglický útočník ale není takovým typem hráče, který by se trápil svými osobními rekordy. Rooney je klíčovým hráčem jak Manchesteru United, tak anglické reprezentace a přiznává, že důležitější je pro něj kolektivní úspěch než úspěch individuální.

"Je dobře, že hráči jako Cristiano Ronaldo nebo Lionel Messi uvažují o zisku trofeje pro nejlepšího hráče světa a snad se k této trofeji také někdy přiblížím. Pokud budu tvrdě pracovat a bude se zlepšovat, pak určitě budu mít šanci. Ale není to o mě, je to o týmu. Raději bych vyhrál nějakou trofej než cokoliv osobního", dodal kanonýr Manchesteru United.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.