United 2:0 Blackburn

Manchester United porazil na Ewood Parku tým Blackburnu Rovers 2:0 v 7. kole Premiership. Branku vstřelil Wes Brown a Wayne Rooney.

První minuty byly velmi nezáživné a ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Hra byla velmi zpomalována častým autovým vzhazováním a fauly. Poté se již ale konečně ukázal z lepší strany jeden tým a podle očekávání to byl Manchester United.

Ve 20. minutě měl první šanci Darren Fletcher, který poslal míč vedle branky Jasona Browna. Prá minut poté odpověděli hráči Blackburnu, ale ani jim se nepodařilo trefit branku Edwina van der Sara.

Během této doby jsme mohli vidět velmi hezké útočné akce United. Dimitar Berbatov skvěle přihrál Ryanu Giggsovi, který výborně vystřelil na Jasona Browna. Brankář Blackburnu ale perfektně vyrazil tuto ránu na rohový kop.

Útoky Manchester United byly stále častější a ve 30. minutě se to vyplatilo. Wes Brown vstřelil hlavičkou z bezprostřední blízkosti vedoucí branku Manchesteru United.

Po brance tempo hry trochu opadlo, ale stále měl převahu Manchester United. Hráči Rovers nevěděli, co přesně mají hrát. Do konce prvního poločasu se tedy již nic nezměnilo.

Paul Ince určitě v kabině řekl hodně věcí svým hráčům, kteří vyběhli do druhého poločasu velmi namotivováni. Hned na začátku druhé půle atakoval branku United Roque Santa Cruz, který ovšem po několika minutách odešel ze hriště a na jeho místo přišel Jason Roberts.

Další minuty byly v režii United. Branku sice hráči z Manchesteru vstřelit nedokázali, ale snaha se nedala upřít hlavně často střílejícímu Ronaldovi.

Paul Ince poté stáhl ze hry Pedersena a místo něj na hřiště přišel Treacy. Obraz hry se ale nezměnil a rudí ďáblové měli stále převahu.

Po hodině hry se po pravém křídle přehnal Cristiano Ronaldo, který nádherně předložil míč Rooneymu, pro kterého nebyl problém zvýšit na 2:0.

Rovněž Sir Alex Ferguson udělal pár změn. Ryana Giggse vystřídal Carlos Tevez, Patrice Evru nahradil John O’Shea. Později fanoušci na Ewood Parku mohli vidět ještě Parka, který přišel na hřiště místo Wayana Rooneyho.

Na 3:0 poté mohl zvýšit Dimitar Berbatov a Wayne Rooney, ale ani jeden se nedokázal prosadit v souboji proti brankáři Rovers.

Hráči již mohli v těchto chvílích šetřit síly, ale na hřišti to tak opravdu nevypadalo. Další šanci neproměnil Cristiano Ronaldo.

Fanoušci Blackburnu pomalu začali opouštět stadion. I hráči Rovers už nevěřili ve zvrat. Rudí ďáblové stále útočili a drželi míč.

Ke konci zápasu si Manchester United ještě vytvořil velký tlak, který zakončil střelou Carlos Tevez. Brankář Jason Brown ale další míč ze sítě již vytahovat nemusel.

Rozhodčí nastavil k normální hrací době tři minuty, ale další branku jsme již neviděli. Viděli jsme tedy pravděpodobně nejlepší zápas v této sezóně v podání Manchesteru United.

Blackburn Rovers 0:2 Manchester UnitedBranky: Wes Brown (30.), Wayne Rooney (64.)
Žluté karty: Morten Gamst Pedersen (32.), Christopher Samba (85.) – Darren Fletcher (70.)