Manchester United postupuje do dalšího kola

Manchester United ve včerejším utkání porazil Middlesbrough 3:1 a postupuje do dalšího kola Carling Cupu.

Manažer Manchesteru Sir Alex Ferguson postavil do základní sestavy několik mladíků včetně Bena Amose, Rodrigo Possebona, Rafaela či Danny Welbecka. V základní sestavě se objevil také Cristiano Ronaldo. Jako první se dostal do šance v 11. minutě hostující Afonso Alves, ale z přímého kopu nastřelil pouze zeď. O minutu později na druhé straně střílel Nani, jeho pokus brankář Jones v pohodě kryl. V 17. minutě se dostal k hlavičce brazilský útočník Alves, mířil naštěstí nad. V 25. minutě udeřilo na druhé straně – Ryan Giggs zahrával rohový kop a Ronaldo nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:0. V 33. minutě musel poprvé zasahovat také Amos, ale hlavička Wheatera mu velké problémy nedělala. O chvíli později rozjel akci Giggs a Luis Nani střílel těsně vedle pravé tyče. Před koncem prvního poločasu si domácí vytvořili ještě jednu velkou šanci – Rafael dobře přihrál Welbeckovi, ten našel Ronalda, jehož střelu po zemi nohou vyrazil brankář Jones.
Hned v první minutě druhého poločasu dlouhý míč skončil až u Danny Welbecka, který bohužel tváři v tvář Jonesovi neuspěl. V 53. minutě se opět zkoušel po sólové akci prosadit Nani, ale bez úspěchu. O tři minuty později bylo vyrovnáno – odražený míč z voleje napálil střídající Adam Johnson a míč skončil až v síti – 1:1. Jeho střelu ještě trochu ztečoval Wes Brown. V 66. minutě obránce Pogatetz tvrdě atakoval Rodriga Possebona a po zásluze byl vyloučen. Brazilský záložník navíc musel hřiště opustit s podezřením na zlomeninu nohy. V 79. minutě se United dostali opět do vedení – po chybě obrany hostů se k míči dostal Ryan Giggs, který přehodil brankáře a dostal tak svůj tým do vedení 2:1. O pár minut později mohl Giggs přidat další branku po přihrávce střídajícího Teveze, ale na poslední chvíli jeho střelu z brankové čáry odhlavičkoval Wheater. V 84. minutě nahradil Giggse Manucho, pro kterého to byl debut v dresu United. A právě tento angolský útočník mohl o pár minut později pojistit vedení Manchesteru, ale pálil vedle. Co se ale nepovedlo Manuchovi a o chvíli později také Tevezovi, napravil v páté minutě nastavení Luis Nani, který opět po chybě obrany upravil na konečných 3:1 pro United.