Chelsea 1:1 Manchester United

Manchester United remizoval s Chelsea na Stamford Bridge v pátém kole Premier League. Od 18. munity vedli hráči United po brance Parka, ale nakonec se podařilo Chelsea vyrovnat na 1:1.

Sir Alex Ferguson vytvořil překvapivou sestavu, protože pouze na lavičce seděl Wes Brown, Carlos Tevez a Cristiano Ronaldo. V základní sestavě byl Gary Neville a Jonny Evans. Od 32. minuty chytal v brance Tomasz Kuszczak, který nahradil zraněného Edwina van der Sara.

Začátek zápasu byl v režii United. Skóre mohl otevří ve čtvrté minutě Fletcher, ale netrefil branku. Poté neuspěl ani Rooney, který se po příhrávce od Berbatova pokoušel překonat Petra Čecha lobem. O chvíli později nedal branku ani Rio Ferdinand, který se ocitl sám před Petrem Čechem. Chelsea odpověděla akcí Joa Cola, který využil chyby v obraně a v souboji proti Sarovi střílel do boční sítě.

V 18. minutě se Evra dostal po levé straně do dobré pozice a přihrával Rooneymu, který našel skvěle Berbatova. Bulharský útočník vystřelil a jeho pokus pouze před sebe vyrazil Petr Čech. První byl u míče Park a vstřelil vedoucí branku United.

Ve 25. minutě Gary Neville nepřesně nahrával Sarovi, který se poté srazil s Florentem Maloudou a musel být vystřídán. V braně ještě vydržel pár minut, ale ve 32. minutě bylo jasné, že do branky musí přijít Tomasz Kuszczak.

Ještě před přestávkou musel několikrát Tomasz Kuszczak zasahovat, ale vedl si velmi dobře. Ukázal také skvělý reflex, když z pěti metrů zakončoval Florent Malouda, který byl ale v ofsajdu.

Po přestávce poslal Luis Felipe Scolari do hry místo Florenta Maloudy Didiera Drogbu. Manchester United se snažil vedení udržet a moc se do útoku nepouštěl.

Chelsea několikrát hrozila, ale velké štěstí a perfektní Kuszczak odolávali. Velkou šanci měl také Joe Cole, který trefil ve velké šanci Kusczaka. V podobné situaci byl Nicolas Anelka, který z pěti metrů netrefil prázdnou branku.

Co se Chelsea nepodařilo během osmdesáti minut, to se podařilo během posledních deseti minut. John Obi Mikel našel nehlídaného Salomona Kaloua a ten z pěti metrů nedal Kuszczakovi žádnou šanci.

Na konci zápasu opět dominovali hráči United. Především Cristiano Ronaldo, Darren Fletcher a Wayne Rooney, ale ani jeden z nich nedokázal Petra Čecha překonat. Svou šanci měli také hráči Chelsea, ale Salomon Kalou trefil z jedenácti metrů Garyho Nevilla.

Chelsea tedy po závěrečném hvizdu může být spokojena, protože neprohrála již 85. zápas na domácím stadióně.

0:1 Ji-Sung Park 18′
1:1 Salomon Kalou 81′

Obi Mikel (Chelsea) – Scholes, Ferdinand, Neville, Berbatov, Evra, Rooney, Ronaldo (United)

Sestavy:

Chelsea: Čech – Bosingwa, Terry (C), Carvalho (Alex 13.), A. Cole – Ballack(74. Kalou) – J. Cole, Lampard, Obi Mikel, Malouda (46. Drogba)- Anelka