Sir Alex Ferguson o utkání s Villarrealem

Sir Alex Ferguson uvedl, že si nemůže stěžovat na výkon svého mužstva, které remizovalo na Old Trafford s Villarrealem 0:0.

 

Villarreal se dokonce mohl na Old Trafford dostat do vedení, ale Guillermo Franco v 59. minutě po přihrávce Angela Lopeze pálil do tyče. Největší šance v dresu domácích si vypracovali Carlos Tevez, kterého vychytal pěkným zákrokem Diego Lopez, a Jonny Evans, který po centru střídajícího Ronalda hlavičkoval do tyče. Cristiano Ronaldo se dostal na hřiště v 62. minutě utkání a bylo to pro něj vůbec první utkání v nové sezóně poté, co v létě podstoupil operaci kotníku. Všichni byli zvědavi, jak přijmou Ronalda fanoušci United poté, co chtěl portugalský reprezentant v létě z Old Trafford odejít. I přesto jej fanoušci domácích přivítali velkým aplausem. Sir Alex Ferguson věří, že toto přijetí Ronalda usvědčí v tom, že udělal správnou věc, když se rozhodl zůstat v Anglii.

"Měl velmi rozbouřené léto a hodně se o tom napsalo, ale když jsem s ním měl v červnu v Portugalsku schůzku, bylo po všem. Odhodlal se, že se dá zcela zdravotně do pořádku a bude zcela oddán tomuto klubu. Přijetí fanoušků bylo pro Cristiana důležité. Myslím si, že si uvědomí, že je ve skvělém klubu a jak jsou fanoušci loajální. Hodně jej to povzbudí", řekl Ferguson na adresu Cristiana Ronalda.

I přesto, že se Manchesteru United nepodařilo vyhrát, byl Sir Alex Ferguson s výkonem svého mužstva spokojen a zároveň dodává, že několik hráčům ještě chybí zápasy.

"Vytvořili jsme si dost šancí, hráli jsme dobrý fotbal v dobrém tempu. Pro hráče, kteří hráli první zápas, to bylo dost obtížné. Byl to pro ně velký úkol, aby odehráli celých 90 minut. Druhý poločas byl otevřenější, jelikož hráči začínali být unavení. Ale nestěžuju si. V jiném zápase bychom s takovým výkonem nasázeli klidně čtyři nebo pět branek. Villarreal je zkušeným týmem a bránili opravdu dobře", dodal skotský boss.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.