Review: Liverpool – United

Manchester United prohrál s Liverpoolem i se svojí novou posilou Dimitarem Berbatovem

Už ve 2. minutě nastřelil debutující Dimitar Berbatov v pokutovém území Liverpoolu ruku Škrtela, ale penalta se bohužel nekopala. United se dočkali o minutu později kdy Berbatov přes Carraghera nahrál Tevezovi u kterého v čas nebyl obránce a dostal Red Devils do vedení – 0:1. I nadále byl Manchester lepší než jeho soupeř. Scousery se dostali do šance ve 12. minutě, kdy nizozemec Dirk Kuyt dorážel střelu, ale Van der Sar s pomocí obránců zasáhl. Od této akce Scousery ožili a začal skvělí zápas. Ve 26. minutě tečoval Patrice Evra centr Xabiho Alonsa, míč mohl v klidu mít buď Wesley Brown nebo vybíhající Van der Sar. Oba dva bohužel šli do míče naplno, Brown si všiml Sara naposlední chvíli, ale bylo už pozdě. Sar  trefil míč Brownovi do lítka a od něj se míč dokutálel do brány, stav byl tedy 1:1. Následující minuty byl fotbal na vysoké úrovni, ale bez vytouženého ovoce, takže poločas skončil 1:1.

Po změně stran začali lépe domácí, ale vážnou šancí se dříve představili hosté, když střílel Scholes. V 56. minutě našel Robbie Keane za obranou United skvěle Benayouna, Van der Sar však skvěle napravil svoji chybu z prvního poločasu obětavím zákrokem a vyrazil na rohový kop, po kterém měli United namále, když je překvapil Mascherano. V 62. minutě se zaskvěl Škrtel tvrdou, ale neumístěnou střelou, si kterou si Van der Sar poradil. V 70. minutě střídající Ryan Giggs poslal vysokou střelu, která mířila pod břevno domácí branky, Reina si sní však věděl rady. Manažerovi Liverpoolu se povedlo střídání, když v 72. minutě poslal na hřiště Ryana Babela, který se mu odvděčil vítěznou brankou, při níž doslova zkolabovala hostující obrana v čele s Vidičem a Evrou. Stav byl tedy 2:1. Do konce zápasu, který byl často přerušován, se už nic zajímavého nestalo, kromě vyloučení Vidiče po druhé žluté kartě. Vidič šel do hlavičkového souboje s Xabim, který dostal trochu do obličeje a rozhodčí Vidičovi ukázal druhou žlutou kartu tudíž musel Nemanja do sprch. Liverpool si poté podržel zasloužené vítěztví, které mu však hráči United velice ulehčili.