Manchester United prohrál s Petrohradem 1:2

Manchester United nezvládl zápas proti Zenitu Petrohrad a prohrál 1:2.

V základní sestavě se objevil Gary Neville a po disciplinárním trestu také Luis Nani. Jako první zahrozil v 7. minutě Pogrebnyak, ale pálil nad branku United, kterou v utkání hájil Van der Sar. V 19. minutě si na druhé straně poradil se střelou Teveze brankář Malafeev. V 24. minutě zahrávál po faulu Andersona na Denisova přímý kop Dominguez a těsně minul levý roh branky United. V 36. minutě dobře pronikl Tevez, přihrál volnému Rooneymu, kterému se ale míč zamotal pod nohy a než stačil vystřelit, brankář Malafeev mu zmenšil střelecký úhel. O chvíli později si dobře na zadní tyč zaběhl Krizanac a Van der Sar měl plné ruce práce, aby jeho střelu vyrazil. V závěru poločasu ale Zenit přece jenom udeřil – po rohovém kopu přizvedl míč Denisov a Pavel Pogrebnyak usměrnil míč do sítě – 0:1.

Hned v úvodu druhého poločasu zahrozil střídající Aršavin, ale Van der Sar byl na místě. O minutu později pálil nepřesně na druhé straně Rooney. V 54. minutě musel Van der Sar zasahovat proti tvrdé střele Tymoščuka z dálky. V 58. minutě se dostal do dobré střelecké pozice Tevez, ale přestřelil. O minutu později se potvrdilo pravidlo "nedáš, dostaneš". Nová posila Zenitu Danny dostal míč na polovině hřiště, pronikl až do pokutového území a střelou k tyči nedal holandskému brankáři šanci – 0:2. Ferguson pak na hřiště poslal O’Shea a Park Ji-Sunga. V 64. minutě to byl právě O’Shea, který pálil, jeho střelu Malafeev vyrazil a poradil si i se střelou dorážejícího Parka. V 69. minutě opět neuspěl O’Shea a po něm ani Scholes, který mířil nad. V 73. minutě se ale Manchesteru přece jenom podařilo vstřelit branku – Rooney centrem našel Teveze, ten přihrál před branku Vidicovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. V 86. minutě mohl vyrovnat O’Shea, ale jeho hlavičku Malafeev vyrazil na roh. V úplném závěru utkání sice Scholes dopravil míč do sítě, bohužel rukou a viděl druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Zenit Petrohrad tak nakonec Manchester United porazil v boji o Superpohár 2:1.