Preview: Manchester United – Zenit Petrohrad

Manchester United se dnes v Monacu střetne se Zenitem Petrohrad o Superpohár.

 

Superpohár je pohár, o který se hraje pravidelně každý rok v Monacu a nastoupí v něm vítěz Ligy Mistrů proti vítězi Poháru UEFA. Manchester United v této sezóně už získal jednu trofej – Charity Shield, když ve Wembley porazil Portsmouth na penalty. Nyní by chtěl přidat během krátké doby další trofej. Naposledy hrál Manchester o tuto trofej v roce 1999 proti Laziu Řím, ale tehdy neuspěl. Mohl za to i fakt, že manažer United Sir Alex Ferguson nepřikládal utkání velkou váhu a na hřiště poslal dost náhradníků. Nyní se chce této chyby vyvarovat.

 

V základní sestavě nastoupí na pravém kraji obrany Gary Neville a do zálohy se po zranění vrací Owen Hargreaves a také Luis Nani, který si už odpykal disciplinární trest z minulé sezóny a na levém kraji zálohy nahradí zraněného Ryana Giggse. S týmem odcestoval i mladík Rodrigo Possebon, zatímco brazilská dvojčata Fabio a Rafael zůstali v Anglii, stejně tak jako zraněný Michael Carrick. S týmem není ani brankář Ben Foster a útočník Louis Saha, který je na lékařské prohlídce v Evertonu, kde by měl podepsat dvouletou smlouvu. Na pár minut by mohl do utkání zasáhnout také Park Ji-Sung, který už je po zranění také fit.

 

Zenit Petrohrad se bude moci spolehnout na útočníka Pavla Pogrebnyaka poté, co hráč kvůli zranění kolene zmeškal EURU 2008. Ve výběru manažera Dick Advocaat je i Andrej Aršavin, jehož budoucnost v ruském klubu je stále nejistá. Do hry by měl zasáhnout i Danny, nová posila Petrohradu, který přišel z Dinama Moskva za 30 miliónů eur. Definitivně mimo hru je Nicolas Lombaerts, který má zdravotní problémy s kolenem.

 

Zápas můžete dnes sledovat od 20:45 na Sport 1.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.