Saha míří do Evertonu

Útočník Manchesteru United Luis Saha během dneška podstoupí zdravotní prohlídku v Evertonu. Pokud jí zvládne bez problémů, podepíše s liverpoolským klubem dvouletou smlouvu s opcí na další rok.

Ne že by mi zrovna ukápla slza, jako při odchodu Roye nebo Beckse, ale i tak mi po tomto hráči bude smutno. Když před čtyřmi a půl lety přišel, tak se přiznám, že jsem neměl nejmenší tušení, o koho se jedná a s typickým výrazem "kdotosakraje?" mi nezbylo nic jiného, než počkat a sledovat, co u nás dokáže.

 

V prvním půlroce (přišel v lednu 2004) odehrál v našich barvách dvanáct utkání, ve kterých vstřelil sedm ligových branek, přičemž se s dvaceti přesnými zásahy – v součtu s brankami v dresu Whites – zařadil mezi elitní střelce anglické ligové soutěže. Bohužel následující roky byly pro francouzského útočníka spíše utrpením. Vinou častých svalových zranění a nekonečných problémů s kolenem neodehrál tolik soutěžních zápasů, kolik si představoval a jeho působení na Old Trafford by mohlo být shrnuto pod jedno slovo – smůla.

 

Já osobně jsem v Sahovi viděl, a tak tomu je pořád, zkušeného útočníka, který by bez zdravotních problémů mohl konkurovat věhlasným kanonýrům v reprezentaci země "Galského kohouta". V hlavě mi asi nejvíc utkvěl zápas FA Cupu ze sezóny 2006-2007 proti Readingu, kde Saha v té nejlepší formě proháněl přesilu hráčů v modrobílých dresech.

 

Pro Louise je nepochybně škoda, že štěstí se jen tak sehnat nedá. Tímto chci Sahovi poděkovat za jeho služby Manchesteru United a popřát mu vše nejlepší v jeho novém působišti…

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.