Portsmouth – Manchester United 0:1

Manchester United v dohrávce 2. kola Premier League naplno bodoval, když zvítězil 1:0 v Portsmouthu.

Manchesteru chyběla kvůli zranění řada hráčů včetně Carricka a Giggse, naopak do základní sestavy se vrátil Anderson a Carlos Tevez. Domácí Pompey zahrozili už v 1. minutě utkání, naštěstí střela Bouba Diopa šla vedle. Ve 4. minutě se ke střele dostal na druhé straně Rooney, ale mířil pouze do náruče připraveného Jamese. V 12. minutě si Van der Sar bez problémů poradil se střelou Diarry. Do další šance United se dostal Paul Scholes, který v 18. minutě vystřelil z přímého kopu, a brankář James měl plné ruce práce, aby jeho střelecký pokus zlikvidoval. V 26. minutě zahrával rohový kopu Sean Davis, hlavičkoval Younes Kaboul, ale vedle. V 32. minutě se hostující Manchester dostal do vedení – po přihrávce Evry se střelecky prosadil Darren Fletcher, i když ve skutečnosti míč do sítě usměrnil jeden z obránců Portsmouthu. V závěru prvního poločasu mohl zvýšit vedení hostů Rooney, ale mířil těsně vedle levé tyče.

V 58. minutě nejprve Anderson střílel hodně nepřesně a o chvíli později na druhé straně musel Van der Sar vyrazit nepříjemnou střelu Jerome Thomase. O minutu později neuspěl hlavičkou ani Crouch. V 72. minutě z velké dálky napřáhl Diop a holandský brankář United musel opět zasahovat. V 79. minutě zahrával přímý kop Tevez, ale James byl pozorný. Závěr utkání si už Manchester pohlídal a mohl se radovat z prvního vítězství v novém ročníku Premier League.