Eric Steele – nový trenér brankářů

Představujeme vám Erica Steele, nového trenéra brankářů Manchesteru United.

 

Eric Steele začal svojí fotbalovou kariéru jako brankář Newcastlu v roce 1972. Poté přestoupil do Petersborough United, kde byl brankářskou jedničkou, a stanovil zde také rekord, který platí dodnes – v řadě odchytal 124 ligových utkání, což se nikomu ještě nepovedlo. Poté ještě chytal v Brightonu, Watfordu a Derby County, kde v roce 1988 ukončil profesionální kariéru.

 

Založil "Eric Steele Coaching Services", která poskytla brankáře Manchesteru City, Leedsu, Derby County a Barnsley. V roce 1997 se stal trenérem brankářů Derby County. Zde strávil čtyři roky a v roce 2001 odešel trénovat brankáře do Aston Villy. Z té odešel v roce 2006. O rok později, v roce 2007, se stal trenérem brankářů v Manchesteru City. V létě tohoto roku se stal manažerem City Mark Hughes a přivedl si svého trenéra brankářů.

 

Eric Steele zamířil do Blackburnu Rovers, ale zde vydržel pouze pár týdnů, jelikož si jej vyhlédl Manchester United. Na Old Trafford Eric Steele nahradil Tonyho Cotona, který musel ukončit trenérskou kariéru kvůli zdravotním problémům.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.