Premier League Trophy

Nejvyšší anglická fotbalová soutěž, kterou pořádá asociace, byla v nynější podobě vytvořena relativně nedávno, teprve v roce 1992. Od té doby se také bojuje o trofej pro vítěze Premier League.

Výrobce:
Jsou jimi klenotníci z Asprey & Garrard, oficiální klenotnické firmy Jejího Veličenstva anglické královny. Pohár váží přibližně 25 kilogramů, jeho cena se nedá vyčíslit, je neprodejný.

Suroviny:
Hlavní část je vyrobena z nejkvalitnějšího stříbra, podstavec z polodrahokamu malachitu, vytěženého v Africe. Jeho matně zelená barva symbolizuje fotbalové hřiště.

Symboly:
Design trofeje vychází ze tří lvů, které má ve znaku anglický fotbal. Dva ze lvů se nacházejí nad uchy po obou stranách poháru. Když kapitán vítězného týmu na konci sezony zvedne nad hlavu trofej se zlatou korunou na vrcholu, stává se on tím třetím lvem.

Vítězové:
O tuto trofej dosud soupeřilo v Premier League 42 týmů, ale jen čtyři zatím vyhráli titul: Manchester United, Blackburn Rovers, Arsenal a Chelsea. Úřadující mistr Manchester United vyhrál letos svůj desátý titul, což z něho v tomto směru činí premianta Premier League.

Originální trofej každoročně absolvuje celosvětové propagační turné. Fandové fotbalu dokola zeměkoule pocítí velikost a význam soutěže, pro jejíhož vítěze je určena.